"Показники перевищені вдвічі". На Вінниччині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ

"Показники перевищені вдвічі". На Вінниччині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ

Оновлено

Майже удвічі зросла кількість захворювання на грип та ГРВІ у Вінниці, - розповіла Суспільному начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги міського департаменту охорони здоровʼя Наталя Авраменко.

"Якщо на позаминулому тижні кількість звернень було 3500, то минулого тижня — це вже 5 тисяч пацієнтів, тобто значне зростання, — каже Авраменко.

"Показники перевищені вдвічі". На Вінниччині зростає кількість хворих на грип та ГРВІ
Фото: Суспільне

І сімейні лікарі, і заклади "вторинки" у місті швидкими тестами на COVID-19 та грип наразі забезпечені у достатній кількості, — додає Авраменко. Тож, при перших ознаках недуги радить не зволікати і звертатися до спеціаліста.

Завамбулаторії №5 м. Вінниці Олена Коцюба розповідає, нині у місті фіксують інтенсивний показник захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип. За симптомами вони схожі до нового штаму коронавірусу, то ж визначити їх без тестування — важко, каже Коцюба.

"ГРВІ протікає з температурою, болем в горлі, нежить і зникає за 3-4 дні після лікування. Грип починається гостро, з високої температури", — розповідає Олена Коцюба.

На початку зими вінничан щеплювали проти грипу у рамках міської кампанії "Стоп грип". Скористатися нею і придбати вакцину за пів ціни могли всі мешканці громади. Це, за словами фахівчині профільного департаменту міста Наталі Авраменко, допомогло зменшити кількість випадків захворювання на грип та ГРВІ, втім щороку наприкінці січня — ці показники зростають.

Читайте також

Чергова хвиля захворюваності на коронавірус розпочалася від початку минулого тижня. Цього разу стрімко розповсюджується новий штам коронавірусу — "Омікрон", який може призвести до збільшення інфікованих у два рази, або до 55 тисяч випадків за добу

На початок