Школи на Чернігівщині на період карантину організували дистанційне навчання

Школи на Чернігівщині на період карантину організували дистанційне навчання

Школи на Чернігівщині на період карантину організували дистанційне навчання оригінал

У Чернігові весняні канікули оголосили на два тижні раніше, в Городні – впроваджують систему з онлайн відеоуроками, а в Новгороді-Сіверському завдання для учнів публікують на сайтах шкіл. Як в школах області організовують дистанційне навчання через введений тритижневий карантин, розкажемо далі.

«Мала буква «Н» складається з трьох елементів: двох похилих коротких ліній, з яких одна заокруглена внизу праворуч».

Вчителька початкових класів Городнянського ліцею №2 Тетяна Висоцька показує навчальні відеоролики розроблені видавництвом «Країна мрій». Їх на своїх уроках вона використовує з грудня минулого року.

«Цю інструкцію вчитель може розказати і сам, взявши зразок – листочок, на якому написана буква «Н». Але це сприймається зовсім по-іншому», - каже Тетяна Висоцька.

Цю ж онлайн систему у двох ліцеях Городні використовуватимуть для дистанційного навчання протягом трьох тижнів карантину, каже начальник місцевого відділу освіти Григорій Смоляр. Такі відео-уроки створені для учнів початкової та середньої школи. Для старшокласників підхід буде індивідуальним.

«Ми не сподіваємось, що це спрацює 100%, але те, що допоможе виконати програми на сьогоднішній день, має спрацювати», - говорить Григорій Смоляр.

Зазвичай користування матеріалами «Країни мій» - платне. Через введений 12 березня карантин компанія тимчасово запропонувала безкоштовний доступ до відео усім охочим.

«Вчитель отримує ключі доступу на кожного учня і розподіляє їх між учнями. Сам вчитель отримує календарне планування до якого рекомендується 5-7 відео. Він у створеній групі, наприклад у «Вайбері», розподіляє предмети, які вони повинні зробити сьогодні-завтра або за тиждень», - пояснює процес головний редактор видавництва «Країна мрій» Тетяна Роєва.

У якій формі організувати дистанційне навчання, кожен заклад освіти може вирішувати самостійно.

«Педагогічна рада має визначитись, яким чином діяти. На користь дитини - порадившись з батьками, не перевантажуючи в той самий час і їх, і дітей», - сказав начальник управління освіти облдержадміністрації Микола Конопацький.

Наприклад, у школах Чернігова від сьогодні оголосили тиждень весняних канікул, які мали б розпочатися двома тижнями пізніше, 30 березня. За цей час, каже начальник управління освіти міськради Василь Білогура, методичний центр має надати рекомендації з організації дистанційного навчання за кожним предметом, а вчителі – підготуватися. Учні ж Новгород-Сіверської гімназії №1 домашні завдання отримують через Інтернет.

Брати Владислав та Руслан Кривенки кажуть, доводиться день просиджувати за книжками.

«Завдання дивимось на шкільному сайті. Щодня тут викладають. Можемо готуватись разом, можемо окремо, як складеться. Обговорюємо питання, шукаємо щось в інтернеті, з вчителем можемо зв’язуватись», - розповідають дев’ятикласники Владислав та Руслан Кривенки.

«Не все зрозуміло, тому що, коли вчитель не пояснює, складно самому робити домашні завдання».

Вчителька фізики Олена Бельдяга працює в порожньому класі за комп’ютером. Самостійно публікує на шкільному сайті та в соцмережах завдання для самостійного вивчення.

«У нас є інженер, який завантажує завдання на всі класи. Я виставляю, щоб було на кожен урок окремо. Крім того, я розумію, що мій предмет достатньо складний, і тому у мене для дітей усі групи вайбер. Ось дитина, я зразу їй роблю посилання – як тільки розпочався карантин, даю розподіл завдань по всіх класах».

Зворотній зв’язок зі школярами вчителька тримає через соцмережі. Завдання для контрольних та самостійних робіт - публікуватиме там же. Заняття в школах Новгорода-Сіверського відмінили вдруге. Олена Бельдяга каже, якщо діти не сядуть за підручники самостійно, ущільнити і наздогнати матеріал, пропущений за 5 тижнів, не вдасться.

«Перше, що розуміємо ми і наші діти, так як картин триває довгий час, ми не можемо почекати і потім довчитися. Дуже складно, коли я задаю якийсь текст дітям, якісь вправи, я про себе проговорюю їхні запитання: а отут не подобається, а що тут заповнювати, а яке число, а ще щось – я маю це задати так, вгадати і відповісти на всі запитання. Коли б були реальні діти – це легше», - каже вчителька фізики Олена Бельдяга.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди