В Україні планувалися масові заворушення, організаторів затримали — Монастирський

В Україні планувалися масові заворушення, організаторів затримали — Монастирський

Важливо
В Україні планувалися масові заворушення, організаторів затримали — Монастирський
. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Національна поліція затримала групу осіб, яка планувала влаштувати масові заворушення в Україні.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, передає кореспондентка Суспільного.

"Вчора була затримана група осіб, яка планувала масові заворушення в центрі Києва. Планувалося зібрати до 5 тисяч (учасників заворушень – ред.), з яких до 1,5 тисячі мали складати так звані тітушки, які мали влаштувати бійки з правоохоронцями", – сказав Монастирський.

За його словами, учасники заворушень мали вдатися до насильства, підпалювати шини, а організатори нібито підготували бутафорську кров для того, щоб ці події з'явилися на центральних каналах. Окрім того, затримані зібрали групу медиків. Серед іншого, були підготовлені банери із написами "Наступ на Крим".

"Акції проговорюються з поліцією діалогу, в цьому випадку контакту з поліцією діалогу не було. Це мітинг проплачений, спрямований на насильство. В 2014 в Луганську, Донецьку приходили люди, псевдоактивісти, підбурювали громадян. Акції планувалась в центрі Україні, у Чернігівській, Полтавській, Сумській областях", — розповів міністр.

За даними МВС, для участі у заворушення організатори підготували "масовку" з 3500 тисяч людей, яким мали заплатити по 800 гривень та 1200 — для "сутичок з правоохоронними органами" — їхня "зарплатня" мала бути 1200 гривень.

"Все мало початись з виступів спікерів, далі мали сформувати ініціативну групу і просити, щоб хтось вийшов з Офісу президента. В словах спікера кодові слова. Провокатори придумали план: бійку з димовими шашками. Люди дістають вогнегасники, починають задувати 1,2,3 стрій поліції. Під час бійки обливають підготовленого актора кров‘ю, особи, вдягнені в медиків надають допомогу, ЗМІ в центр подій не підпускають", — розповів голова Національної поліції Ігор Клименко.

Він зазначив, що підозру оголошено двом особам, їм загрожує до 8 років ув'язнення.

Що відомо

  • Служба безпеки України заявила про затримання злочинного угрупування, яке координували спецслужби Російської Федерації. За даними силовиків, члени групи готували напади на міські інфраструктурні об’єкти у Харкові та Житомирі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок