У музеї історії Києва пройде виставка радянського пропагандистського мистецтва "Червоний шум"

У музеї історії Києва пройде виставка радянського пропагандистського мистецтва "Червоний шум"

У музеї історії Києва пройде виставка радянського пропагандистського мистецтва "Червоний шум"
Facebook

Виставка радянського пропагандистського мистецтва з музейної колекції проходитиме у столиці з 5 лютого по 8 березня 2022 року. Відвідати виставку можна буде за вхідним квитком до музею історії Києва з 11:00 до 19:00.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

"Унікальний проєкт присвячено візуальному тиску радянської пропаганди на обивателя, наслідки якого, ми відчуваємо донині, викривленню української історії засобами образотворчого мистецтва та походженню небезпечного наративу, який нині позначають тегом "одиннарод", — йдеться у повідомленні.

Які предмети експонуватимуть

Музей історії міста Києва володіє не тільки багатою колекцією образотворчого і декоративного мистецтва радянської доби. У зібранні чимало промовистих артефактів, які супроводжували людину усюди, часом навіть удома: прапори, різноманітні вимпели-відзнаки, листівки, сувенірна продукція різного рівня — від "дешевеньких дерев‘яних тарілок з петриківським розписом до пафосних порцелянових ваз із портретами Леніна, від вишуканих ідеологічно забарвлених предметів до відвертого кічу", зазначили в музеї.

Назва виставки

Організатори виставки повідомили, "повсюдне мерехтіння радянської символіки та гасел перетворилося на щось подібне до білого шуму — технічного поняття, яке позначає постійний шум, розподілений по усьому діапазону звукових частот, уникнути якого неможливо". У музеї також зауважили, що слово "шум" в українській мові позначає також густу піну, що утворюється на поверхні бульйону під час приготування супу, і яку зазвичай знімають шумівкою. Зважаючи на ці асоціації, проєкт назвали "Червоний шум".

"Чимало проблем сучасної України походять із часів, коли начебто звичний, а тому непомітний, "червоний шум" активно впливав на суспільну свідомість, формував хибне уявлення про історію країни та базові загальнолюдські цінності. Він продовжує впливати й нині — навіть на тих, хто народився вже після розпаду СРСР: радянські візуальні та ідеологічні патерни активно використовуються ворожою пропагандою", — додали в музеї.

Однією із головних задач проєкту організатори назвали виявлення цих патернів та демонстрація їхнього радянсько-ідеологічного походження.

Особливості виставки

"Кожна експозиційна група, а також найцікавіші та найскладніші для розуміння сучасної людини експонати супроводжуються роз‘яснювальними текстами. Задля відтворення іронічного ставлення значної частини населення до радянських реалій та полегшення сприйняття радянського наративу до роз’яснювальних текстів подекуди включено анекдоти радянських часів", — розповіли в музеї.

Проєкт включає також лекційну програму та public talk "Брендоване совком: артефакти радянської доби у сучасному музеї".

Відвідати виставку можна буде за вхідним квитком до музею з 11:00 до 19:00 за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 7 (Київ). Вхід на виставку здійснюватиметься з дотриманням карантинних обмежень.

Читайте також: "Справдешні чудовиська": у Києві пройде виставка робіт художниці Марії Примаченко

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад