У понад 100 школах Харківської області провели навчання у рамках Всеукраїнського уроку з мінної безпеки.
Про це 27 січня повідомив речник надзвичайників області Євген Василенко.
Одним із закладів, де провели заняття, стала школа №36. Рятувальники та курсанти університету цивільного захисту показали дітям макети гранат та протипіхотних мін, розказали, як правильно поводитися та куди звертатися, якщо знайшли підозрілий предмет.

Іноді вибухівку можуть покласти у коробку, а деякі міни схожі на звичайні предмети, говорить третьокурсник Харківського університету цивільного захисту Данило Світличний.
"Схожі на якусь коробку, на якесь коло, навіть шайбу. Наприклад, протипіхотна міна ОЗМ-72. Вона схожа на банку, щось таке, що не схоже на міну, але вона дуже небезпечна, Діти все, що невідоме, чіпають, щось хочуть з ними зробити і, як правило, це закінчується летальним випадком. Варто розповідати, щоб дитина знала, кому в першу чергу і що треба робити, кому подзвонити", — каже Світличний.

Читайте також: 20 кг пороху та граната: з підвалу житлового будинку у Харкові вилучили вибухівку

Через спробу пересунути або розібрати снаряди часто травмуються дорослі, говорить речник надзвичайників регіону Євген Василенко.
"Ми навчаємо, перш за все, дітей, щоб потім вони мали змогу розповісти і своїм батькам, і в майбутньому не допускати таких надзвичайних ситуацій", — говорить Василенко.

За його словами, у 2021 році піротехніки знешкодили 800 снарядів.
Читайте також: У Києві школярів навчають мінної безпеки. Фоторепортаж