Рада збільшила грошовий ліміт на посилки з-за кордону

Рада збільшила грошовий ліміт на посилки з-за кордону

Рада збільшила грошовий ліміт на посилки з-за кордону
Фото: Getty Images

25 січня Верховна рада підтримала зміни до Податкового та Митного кодексів щодо збільшення вартості посилок, що завозяться для фізичних осіб на митну територію України. Грошовий ліміт збільшили зі 100 до 150 євро.

Народні депутати розглянули правки до проєкту закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях), №4278. Законопроєкт ухвалили 274 голосами "за".

Окрім того, парламентарі 237 голосами "за" прийняли у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування), №4279.

Згідно з документами, податком на додану вартість (20%) оподатковуватиметься лише частина вартості посилки, що перевищує ліміт. Наприклад, якщо товари в посилці коштують 200 євро – ПДВ сплачується лише з 50 євро.

Сумарна вартість ввезених товарів до 500 євро податком не обкладається. Також надається можливість відстрочення сплати податку на додану вартість – протягом 30 днів з дати оформлення.

Що відомо

  • 1 липня 2019 року неоподатковуваний ліміт поштових посилок був зменшений зі 150 євро до 100 євро.
  • З 1 липня 2021 року українські підприємці отримали спрощений режим доставки посилок до країн Європейського Союзу. Відтепер ключові торгові платформи світу можуть виступати податковим агентом продавців, зокрема й продавців з України. Завдяки цьому для останніх суттєво спроститься процедура оформлення відправлень до країн ЄС і скоротиться час проходження митного контролю.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок