Зеленський екстрено зібрав олігархів для боротьби з коронавірусом

Зеленський екстрено зібрав олігархів для боротьби з коронавірусом

Зеленський екстрено зібрав олігархів для боротьби з коронавірусом
. Офіс президента

Президент Володимир Зеленський 16 березня ближче до вечора зібрав олігархів і великих бізнесменів на Банковій. На нараді обговорювали питання допомоги задля протидії поширенню в Україні коронавірусу.

Свідками візиту олігархів і бізнесменів до Офісу президента стала знімальна група програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і телеканалу UA: Перший).

Близько 17:00 на територію Офісу президента заїхала автівка олігарха Ріната Ахметова, повідомив журналіст Михайло Ткач.

Авто Ахметова
Авто Ахметова. Схеми

Згодом знімальна група "Схем" зафіксувала тут кортеж власника холдингу DCH Олександра Ярославського і засновника холдингу "Кернел Групп" Андрія Веревського.

Авто Веревського
Авто Веревського. Схеми

Кортеж Ярославського
Кортеж Ярославського. Схеми

Окрім того, на зустріч до Києва з Дніпра прилетів приватний борт, яким користується олігарх Ігор Коломойський. Пізніше "Схеми" зафіксували на виїзді з ОП автівку, якою користується олігарх.

Авто Коломойського
Авто Коломойського. Схеми

Згодом на сайті президента з'явилося повідомлення щодо цієї зустрічі з "власниками та топ-менеджерами найбільших українських компаній і бізнес-груп".

"Йшлося про допомогу із закупівлею та постачанням великих партій тестів, необхідного медичного обладнання, захисних та дезінфекційних засобів", - повідомили в ОПУ.

"Бізнес має бути соціально відповідальним у скрутних ситуаціях для держави. Українці мають почуватися захищеними, коли звертаються в державні лікарні. І я наполягаю, щоб ви допомогли зараз. В Україні нині немає критичної ситуації, і ми сподіваємося, що зможемо гідно вийти з цього періоду, зберігши здоров’я та життя українців", – звернувся Зеленський до учасників зустрічі.

Бізнесмени погодилися з його пропозиціями та пообіцяли надати необхідну допомогу державі у здійсненні превентивних заходів з протидії поширенню коронавірусу.

Що відомо

  • У відеозверненні президент Володимир Зеленський анонсував проведення 16 березня засідання уряду, якому він рекомендував ухвалити низку заходів для запобігання поширенню коронавірусу.
  • Зокрема, щоб з 12:00 18 березня заборонити залізничне, авіа- та автобусне міжміське та міжобласне перевезення, заборонити роботу метрополітенів. Міські перевезення здійснювати до 10 осіб у маршрутних таксі і до 20 осіб — у тролейбусах, автобусах, вагонах трамваїв.
  • Зеленський пропонує заборонити масові заходи за участю більше 10 осіб, включно з обрядами та церемоніями.
  • Президент рекомендує всім залишатися вдома, крім необхідності купівлі продуктів чи ліків. Особливо це стосується громадян, старших 60 років, які перебувають у зоні ризику.
  • З 00:01 17 березня заборонити приймати відвідувачів закладам культури, ТРЦ, кафе, ресторанам, фітнес-центрам та іншим закладам.
  • Водночас Зеленський вважає, що парламент зараз має працювати, не змінюючи плану роботи. Зокрема, парламент має ухвалювати життєво важливі для економіки закони, впроваджувати податкову, земельну, трудову реформи, призначити міністрів економіки та енергетики, генерального прокурора України.
  • Верховна Рада 17 березня проведе позачергове засідання для ухвалення всіх необхідних законодавчих рішень задля боротьби з поширенням коронавірусу. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав відповідне розпорядження.
  • Нардепи можуть змінити графік роботи, зокрема, черговість пленарних та комітетських тижнів засідань. Так, до 3 квітня парламент планує перейти в режим роботи комітетів, комісій і фракцій. Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав відповідне розпорядження.
На початок