Як карантин вплинув на роботу великих рівненських підприємств

Як карантин вплинув на роботу великих рівненських підприємств

Як карантин вплинув на роботу великих рівненських підприємств

Закриті фірмові бари і ресторани, на роботі 30% виробничого штату – Рівненський пивзавод відсьогодні задіяв карантинні заходи на виробництві. А підприємство "Т-Стиль" на базі льонокомбінату протягом тижня призупинить виробництво та роботу фірмових магазинів по всій Україні. Журналісти Суспільного поцікавились, як вимушені зміни вплинуть на фінансовий стан цих підприємств.

Упродовж декількох днів підприємство ТОВ "Т-Стиль", яке працює на базі льонокомбінату, зупинять на карантин. Чи платитимуть під час нього зарплату працівникам – наразі власник підприємства Олег Червонюк відповісти не може.

Як карантин вплинув на роботу великих рівненських підприємств

– Якщо уряд сьогодні визнає, що карантин – це є форсмажорні обставини і підприємства не зобов'яжуть платити орендну плату торговим центрам, або зможуть вирішити це питання – тоді підприємство мало би можливість дати якусь хоча би мінімальну заробітну плату для наших працівників. Якщо всі будуть вимагати і податки, і орендну плату, і при тому всьому працівники не будуть працювати і підприємство не буде працювати – то практично веде до банкрутства підприємства.

На самому виробництві задіяні півтори тисячі працівників. Серед них – оператор в'язальних машин Олексій Веремчук, який працює тут рік.

– Я просто не знаю, де я буду брати кошти на те, щоб жила моя дитина, моя сім'я. Поїду в село садити картоплю, якось призвичаюватися до такого способу життя на всяк випадок.

– Розраховуєте на те, що вам дадуть якісь виплати – частину зарплати чи зарплату? (запитує журналістка)

– Ні, розраховую на себе, бо не вірю в Діда Мороза.

З середи, як і усі непродуктові магазини, зачиняться і 25 фірмових крамниць рівненського льонокомбінату по всій Україні. У Польщі 2 крамниці рівненського виробника вже зачинені.

Відсьогодні 6 закладів громадського харчування фірмової мережі Рівненського пивзаводу закриті на карантин. Обмежувальні заходи задіяли і на виробництві, – пояснює директор пивзаводу Мар'ян Года.

Як карантин вплинув на роботу великих рівненських підприємств

– Ми перебуваємо в цеху, який призупинив роботу. Декілька днів він буде стояти. І, по можливості, всі підрозділи, які не задіяні – ми намагаємося призупинити там роботу. Ми розуміємо, що виробниче підприємство мусить працювати, бо це забезпечення продукцією і, в першу чергу, це податки, це економіка. А економіка має працювати.

У відпустки, каже Мар'ян Года, пішли усі 200 працівників фірмових барів і ресторанів. А також частина задіяних у виробництві.

– У когось були відпустки, а частину – за свій рахунок. На сьогоднішній день – не більше 30% працівників на підприємстві.

– А загалом їх? (запитує журналістка)

– 100 чоловік. Окремо ми обмежили доступ сторонніх осіб, за потреби спілкуватися у виробничих питаннях намагаємося в телефонному режимі, дистанційно, – зазначив директор пивзаводу.

Три десятки працівників, задіяних на час карантину у виробництві, забезпечать потрібними засобами захисту.

– Зараз служби постачання працюють над тим, щоб забезпечити засобами дезінфекції – спиртовими, кислотними. Оскільки в нас підприємство харчове, то маємо доступ до таких засобів, які ми плануємо встановити в кожному цеху, підрозділі, коридорі і так далі, додав Мар'ян Года.

Про фінансові втрати від такого режиму роботи директор пивзаводу говорить так:

– Однозначно, що цю виробничу програму, яка стоїть перед нами, ми не виконаємо, я це розумію. Але з іншого боку – є відповідальність. Бо людське здоров'я і життя набагато цінніші від грошей. Дуже би хотілося, щоб власники бізнесу, керівники державних структур проявили відповідальність, а не паніку. І пояснювали людям складність ситуації, яка склалася на сьогоднішній день.

Обмежувальні заходи на виробництві, зі слів Мар'яна Годи, задіяли попередньо до 3 квітня. Доти будуть зачинені і фірмові бари та ресторани пивзаводу.

Авторки: Анастасія Бачук, Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди