У селищі біля Рівного через будівництво затоплює вулицю. Що каже влада

У селищі біля Рівного через будівництво затоплює вулицю. Що каже влада

У селищі біля Рівного через будівництво затоплює вулицю. Що каже влада
Міцеві мешканці впевнені, що підтоплювати почало після забудови вулиці/Фото: Суспільне Рівне

У Квасилові біля Рівного вода заблокувала двори та виходи з будинків жителів вулиці Зеленої. Люди підозрюють, що підтоплення стаються через будівництво сусідів, – повідомив кореспондент Суспільного. Староста селища Віта Кисільова розповіла, що ймовірно допоможе геодезія масиву.

Що заважає мешканцям

Житель вулиці Зеленої у Квасилові Віталій Мулярчук є основним годувальником родини з шести людей. Професійний електромеханік, останні кілька днів не їздить на виклики та у відрядження через велику калюжу, яка виникла під їхнім будинком.

"Близько 30-35 сантиметрів, в чоботах нормально не можна пройти. Дитину до школи під руки або – на плечі, а, як примерзне вранці, то відливаємо фіртку, щоб могли діти вийти", – розповів Віталій Мулярчук.

На Рівненщині через будівництво затоплює вулицю. Що кажуть у сільраді
Вода з вулиці затікає місцевим жителям і під будинки. Через це частина з них не виходить з дому без потреби. Фото: Суспільне Рівне

Його мама Зоя Мулярчук зазначила: через воду не виходить з дому взагалі. І додала, що підтоплювати їх стало після того, як через дорогу почали будуватися сусіди.

"Ми ж купляли нормальну хату, нормальне подвір'я, нормальне все. Раніше вода проходила і спадала. А вже цього року побудували на болоті хати, а воді треба десь стікати", – сказала жінка.

На Рівненщині через будівництво затоплює вулицю. Що кажуть у сільраді
Зоя Мулярчук не виходить з дому через глибоку калюжу перед її будинком. Фото: Суспільне Рівне

Віталій Мулярчук уточнив, що воду неможливо відкачати, бо немає каналізації чи канави, в яку б вода стекла. Останню, за словами чоловіка, забудували і тепер від підтоплень потерпають всі мешканці вулиці.

На Рівненщині через будівництво затоплює вулицю. Що каже влада
Віталій Мулярчук розповів, що на підтопленій вулиці періодично застрягають автівки. Аби їх витягнути залучають тяжку техніку. Фото: Суспільне Рівне

Люди вказали на ями, якими вкрита дорога. У них збирається вода, напередодні в одній з них застряло авто.

"Колеса були повністю в воді. Машина не могла виїхати без допомоги інших, трактора визвали, чи якусь машину вантажну, і витягували. Машин багато їздить сюдою, тому що скорочений шлях до школи, садочків", – сказала жителька вулиці Зеленої Лілія Жабчик.

Як реагує староста

Староста Квасилова Віта Кисільова підтвердила: причина підтоплень – забудова масиву. Місцевість болотиста, а більшість людей, зводячи будинки, порушували будівельні норми.

"Все, що зараз ми маємо – підтоплення, зруйнована дорога, це – наслідок господарської діяльності. Коли люди господарювали так, як кожний хотів. Меліоративні канали по вулиці Зеленій частково засипані, хтось загородив, хтось вивів септики у меліоративні канави", – зазначила староста.

На Рівненщині через будівництво затоплює вулицю. Що кажуть у сільраді
За словами старости Квасилова Віти Кисільової, допомогти може геодезія масиву. Фото: Суспільне Рівне

Облаштувати узбіччя на вулиці Зеленій, аби люди змогли нормально ходити, зможуть лише з настанням сприятливих погодніх умов. Аби вирішити проблему підтоплення, зі слів Віти Кисільової, потрібно насамперед провести геодезію масиву.

"Ми побачимо, де знаходяться підземні води, в якому місці їх виштовхують, і куди ми можемо їх скерувати. Перший крок – геодезія. Другий крок – проєктно-кошторисна документація. Третій крок – мільйони на те, щоб облаштувати покриття", – розповіла Віта Кисільова.

За її словами, облаштувати потрібно і водовідведення, і акумулюючу водойму. Це можна зробити за умови, що геодезисти затвердять відведення, в тому числі й підземних вод, до найближчої водойми.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок