Дмитро Чумак: 3-разовий чемпіон Європи з важкої атлетики оголосив про закінчення кар'єри

Дмитро Чумак: 3-разовий чемпіон Європи з важкої атлетики оголосив про закінчення кар'єри

Дмитро Чумак: 3-разовий чемпіон Європи з важкої атлетики оголосив про закінчення кар'єри
Facebook Дмитра Чумака

Важкоатлет закінчив кар'єру після відсторонення, пов'язане в ухиленні від допінг-тесту.

3-разовий чемпіон Європи з важкої атлетики Дмитро Чумак вирішив закінчити кар'єру. Про своє рішення важкоатлет повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Чумак не пояснив, чому саме вирішив закінчити кар'єру. З червня 2021 року важкоатлет був відсторонений від змагань через підозру у підкупі допінг-офіцера.

Читайте також: Українського важкоатлета Чумака відсторонили за підозру в підкупі допінг-офіцера. Що відбувається

Важкоатлет заперечував свою вину у звинуваченнях. Але через відсторонення не виступив на Олімпійських іграх-2020, і ось тепер вирішив припинити виступи.

"17 років, фантастичних 17 років - саме стільки я присвятив великому спорту. І тепер з приємним і трохи сумним відчуттям можу сказати, що закінчую професійну кар'єру. Скільки усього було: радості, адреналіну, позитивних емоцій, крові та поту, важких тренувань. І перемоги були, і поразки. Але, найголовніше, закінчуючи цей шлях, відчуваю себе переможцем", - написав Чумак.

Через відсутність Чумака у важкій атлетиці Україна на Олімпійських іграх була представлена двома спортсменками: Іриною Дехою та Камілою Конотоп. Конотоп посіла п'яте місце, а ось Деха закінчила виступ без результату.

Читайте також: Українка Деха закінчила без результату виступ у фіналі Олімпіади-2020 з важкої атлетики

Водночас, на сайті Міжнародної федерації важкої атлетики не вказано, що Чумака дискваліфіковано через вживання допінгу. Крім того, відсутня інформація і щодо його тренера Михайла Мацьохи, який також отримав відсторонення по цій справі.

Усі досягнення Дмитра Чумака

  • 3-разовий чемпіон Європи: Чумак тричі здобував "золото" на Євро: у 2017, 2019 та 2021 роках. Щоразу - у різних вагових категоріях: до 94, 102 та 109 кг відповідно.
  • 2-разовий призер чемпіонатів світу. У 2015 році Чумак здобув "бронзу" (вагова категорія - до 94 кг). А у 2017-му - "срібло" (до 102 кг).
  • Учасник літніх Олімпійських ігор-2016: у ваговій категорії до 94 кг він фінішував шостим.
  • У 2020 році Чумак став переможцем Кубка світу в Римі у вазі 109 кг.
  • Останнім міжнародним турніром для Чумака став саме чемпіонат Європи-2021. На ньому він здобув перемогу з результатом 407 кг - його особистий рекорд на турнірах такого рівня.

Вибір редакції

На початок