"Візуально пошкоджень немає": Харківська міськрада — про наслідки пориву водогону для метро

"Візуально пошкоджень немає": Харківська міськрада — про наслідки пориву водогону для метро

"Візуально пошкоджень немає": Харківська міськрада — про наслідки пориву водогону для метро
t.me/kh_metro/78

Тунель метро, який підтопило внаслідок пориву на водогоні у Харкові, оглянуть вночі 12 січня.

Візуально пошкоджень тунелю немає, під час брифінгу у міськраді повідомив заступник міського голови з питань інфраструктури Євген Водовозов.

За його словами, попередня причина аварії — порив водоводу 560 мм, який належить компанії "Житлобуд-1".

"Це було підтоплення окремої ділянки, але рівень води набрав такої висоти, що для безпеки перевезень пасажирів вирішили зупинити рух. Причини — не остаточні, знатимемо про них лише завтра, вночі оглянемо тунель, щоб зрозуміти, звідки вода йшла", — сказав Водовозов.

Скільки води потрапило до тунелю, віцемер пообіцяв відповісти 12 січня. Також, за його словами, мерія вирішить, чи вимагатиме компенсації збитків від компанії-забудовника після огляду місця події та встановлення причин аварії.

"Водовід проходить поруч з тунелем, житлові будинки не були підключені до водопостачання. Поки не буде висновків, претензій [до забудовника] не буде", — сказав Водовозов.

За словами генерального директора метрополітену Андрія Гармаша, перша інформація про підтоплення надійшла о 3:50 11 січня, від працівників метро, рух відновили о 7:08.

Що відомо

  • З 5:30 до 7:08 у Харкові не працювала частина станцій Холодногірсько-Заводської лінії метрополітену. Рух поїздів виконували від станції "Індустріальна" до станції "Проспект Гагаріна". Рух призупинили з міркувань безпеки через порив мережі водопостачання, повідомив Суспільному речник метрополітену Олексій Бітнер.
  • Труба водопостачання, через порив якої зупиняли рух метро в частині Холодногірсько-Заводської лінії, належить не "Харківводоканалу", а перебуває на балансі компанії "Житлобуд-1".
На початок