Казахстан через введення надзвичайного стану не приїде на матч в Україну

Казахстан через введення надзвичайного стану не приїде на матч в Україну

Казахстан через введення надзвичайного стану не приїде на матч в Україну
Reuters

Команди мали провести два матчі перед Євро-2022, але вони не відбудуться.

Товариські матчі збірної України з футзалу перед участю на чемпіонаті Європи скасовано. Про це повідомляє асоціація футзалу України.

Україна перед стартом на Євро-2022 повинна була зіграти два товариські матчі проти збірної Казахстану. Спаринги проти казахстанців "синьо-жовті" були заплановані на 13 та 15 січня в Україні, проте зіграні не будуть.

Що сталося?

На початку 2022 року у Казахстані розпочалися масові акції протестів. Вони були пов'язані з невдоволенням населення зростанням тарифів на газ.

Через два дні після початку протестів у Казахстані президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив про введення надзвичайного стану в країні в Мангистауському районі та Алмати до 19 січня.

У понеділок, 10 січня, Асоціація футзалу України повідомила про отримання листа від Федерації футболу Казахстану. У ньому вказано, що команда не зможе вилетіти через введення надзвичайного стану на території країни.

Скасування товариських матчів означає, що Україна ризикує пропустити заключний етап підготовки перед Євро-2022. Водночас, в Асоціації футзалу України повідомили, що перед стартом команди на турнірі можуть бути внесені зміни у формат підготовки.

Подальша доля команди Казахстану залишається невідомою. Казахстанська збірна, як і Україна, також є учасником чемпіонату Європи з футзалу і має розпочати виступи на турнірі 20 січня - на наступний день після закінчення терміну дії надзвичайного стану в країні.

Читайте також: Спортивний календар 2022 року: від Олімпіади-2022 до чемпіонату світу з футболу

Що відомо

  • Україна перед футзальним Євро-2022 зіграла чотири товариські матчі - два проти Іспанії (0:3, 0:3) та Азербайджану (4:0, 5:1).
  • У квітні Україна отримала технічну перемогу за неявку збірної Албанії. Причина неявки була пов'язана з тим, що в аеропорту Тірани відбувся страйк авіадиспетчерів, через що команда не змогла вилетіти в Україну.
Читайте також: Коронавірус чи страйк в аеропорту? Україна дає різні версії скасованої футзальної гри проти Албанії
  • Збірна України з футзалу потрапила до списку учасників групи А, де також виступатимуть Нідерланди, Сербія та Португалія.
  • Казахстан виступатиме в групі В - зі Словенією, Італією та Фінляндією.
  • У рейтингу футзальних збірних Україна посідає сьоме місце, Казахстан - четверте.

Вибір редакції

На початок