На Олімпіаді-2022 уперше виступить небінарний спортсмен

На Олімпіаді-2022 уперше виступить небінарний спортсмен

На Олімпіаді-2022 уперше виступить небінарний спортсмен
AP

Участь на зимовій Олімпіаді собі гарантував фігурист Тімоті Ледюк.

Олімпійські Ігри у Пекіні увійдуть в історію змагань завдяки участі першого небінарного спортсмена - людини, що не ідентифікує себе з конкретним гендером. Американець Тімоті Ледюк виступить на Олімпіаді у фігурному катанні.

31-річний Ледюк гарантував собі участь на зимовій Олімпіаді як чемпіон США. Це йому вдалося зробити разом з його постійною партнеркою Ешлі Кейн-Грібл - вони вибороли "золото" у спортивній парі.

Здобувши "золото", Ледюк та Кейн-Грібл гарантували собі участь на Олімпіаді в Пекіні. А 31-річний фігурист ще й стане першим небінарним спортсменом в історії Ігор.

Читайте також: Боротьба за права, протести та антиукраїнські прояви: головні соціальні події спорту в 2021 році

Що сталося?

У 2019 році Ледюк став першим відкритим геєм, що здобув "золото" домашнього чемпіонату з фігурного катання. А перед стартом чемпіонату США-2022 публічно оголосив, що є небінарною людиною.

Обмежень щодо виступу небінарних спортсменів на Олімпіаді-2022 немає. За статевою ознакою Ледюк не порушує вимоги для участі у парній програмі на зимових Олімпійських іграх у Пекіні.

Перед Пекіном-2022 також було переписано історію на Олімпіаді-2020. У Токіо виступила трансгендерна спортсменка Лорел Габбард - вона представляла Нову Зеландію у важкій атлетиці, однак не виконала жодної успішної спроби.

Читайте також: На Олімпіаді-2020 уперше виступить трансгендерна спортсменка. Хто вона і як це стало можливо

Хто такий Тімоті Ледюк

  • 31-річний американський фігурист, що спеціалізується у програмі спортивних пар.
  • Ледюк уперше виступить на Олімпіаді. У 2018 році у парній програмі США були представлені Алексою Шимекою та Крісом Кніримом, які посіли 14-е місце у Пхьончхані.
  • Ледюк - 2-разовий чемпіон США у парному фігурному катанні (2019 та 2022 роки). Також у його активі "бронза" на міжнародному турнірі в Загребі у 2016 році та "срібло" на турнірі чотирьох континентів у 2018-му.
Читайте також: Лідерка збірної України з фігурного катання Анастасія Шаботова знялася з чемпіонату Європи
На початок