Україна замкнула топ-10 у першій змішаній естафеті сезону з біатлону: результати гонки

Україна замкнула топ-10 у першій змішаній естафеті сезону з біатлону: результати гонки

Україна замкнула топ-10 у першій змішаній естафеті сезону з біатлону: результати гонки
Dmytro Yevenko

Як виступили українці у першій змішаній естафеті сезону.

У німецькому Обергофі відбулася перша змішана естафетна гонка сезону 2021/22. 24 збірні мали виставити склад із чотирьох біатлоністів.

Формат змішаної естафети в Обергофі передбачав, що перші два етапи мали проходили чоловіки, а наступні два - жінки. У складі збірної України розстановка спортсменів була наступною: Артем Прима та Дмитро Підручний мали бігти чоловічі етапи, Валентина Семеренко та Юлія Джима - жіночі.

Читайте також: Старт-листи змішаних естафет на п'ятому етапі Кубка світу з біатлону в Обергофі

Уже на етапі Артема Прими збірна України покинула межі топ-20. 34-річний біатлоніст уникнув кіл штрафу, але на першому вогневому рубежі лише завдяки трьом додатковим патронам закрив усі мішені.

Виходив після першої стрільби Прима взагалі останнім. І лише завдяки "стійці", де використав лише один додатковий патрон, зміг відіграти дві позиції. Однак відставання України від проміжного лідера вже було більшим, ніж одна хвилина.

Суттєво покращив місцерозташування України Дмитро Підручний. Уже перед першою стрільбою завдяки високому ходу по дистанції біатлоніст підняв Україну до 13-ї позиції, хоча й закрив п'ять мішеней з семи пострілів.

А після "стійки" Україна йшла вже у топ-10. Підручний використав ще один додатковий патрон, але завдяки високій швидкості та більшу кількість помилок у суперників зміг піднятися у топ-10 та передати естафету Валентині Семеренко, яка розпочинала перший жіночий український етап.

Чиста стрільба Семеренко на першому вогневому рубежу хоча й залишила Україну у топ-10, але й скоротила відстань від топ-6 - у дев'яти секундах знаходилися одразу п'ять біатлоністок.

Перед "стійкою" Семеренко вийшла на дев'яту позицію, однак її відставання від інших біатлоністок збільшилося. На стрільбі українка використала два додаткових патрони, але вже вела боротьбу з Австрією та Швецією за місце у топ-10.

На передачі естафети Україна вже була десятою - Швеція з трьома колами штрафу завдяки Ганні Еберг вийшла на дев'яту позицію. Від топ-6 Україну вже відділяли 50 секунд.

Юлія Джима на останньому етапі боролася в основному за збереження десятої позиції. Від Фінляндії відставання складало майже 30 секунд, хоча Джима закрила усі п'ять мішеней без додаткових патронів. А от за збереження місця в топ-10 українка боролася з австрійкою Катаріною Іннергофер.

Остаточні шанси на дев'яте місце Джима втратила на останній стрільбі. Лише з восьми пострілів українка закрила усі п'ять мішеней і на фініші показала лише десятий результат.

Переможцями змішаної естафети стали норвежці, які на фініші випередили найближчих переслідувачів - Білорусь. Напружену боротьбу за "бронзу" виграла збірна Франції, а Швеція з трьома колами штрафу стала четвертою.

Кубок cвіту. П'ятий етап (Обергоф): змішана естафета. Результат

  1. Норвегія (0+6) 1:28:51.4
  2. Білорусь (0+5) +23.1
  3. Франція (0+11) +2:01.3
  4. Швеція (3+10) +2:08.4
  5. Росія (0+9) +2:08.9
  6. Німеччина (0+6) +2:10.7

...

10. Україна (0+12) +4:00.9

Вибір редакції

На початок