Дві українки - у топ-25 жіночого спринту на етапі Кубка світу в Обергофі: результат гонки

Дві українки - у топ-25 жіночого спринту на етапі Кубка світу в Обергофі: результат гонки

Дві українки - у топ-25 жіночого спринту на етапі Кубка світу в Обергофі: результат гонки Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Ще дві українки відібралися у гонку переслідування.

Програму першого змагального дня на етапі Кубка світу в Обергофі закривав жіночий спринт. Участь у гонці мали взяти 104 біатлоністки, у тому числі і п'ять українок.

Дивіться відео жіночого спринту

Перед стартом на етапі Кубка світу у жіночій збірній України відбулися зміни у порівнянні з останніми гонками в Ансі. Олена Білосюк та Ірина Петренко залишилися на зборі в Поклюці, у той час, як Катерина Бех та Валентина Семеренко відправилися в Обергоф.

Читайте також: Старт-листи перших гонок на п'ятому етапі Кубка світу з біатлону: коли стартують українці

На відміну від чоловіків, які змагалися під поривчастим вітром та снігопадом, біатлоністки бігли спринт за кращих погодних умов. Погода в Обергофі покращилася, хоча пориви вітру зберігалася.

Найкращий результат у гонці показала Валентина Семеренко. 35-річна біатлоністка розпочинала гонку у другій стартовій групі, але завдяки точній роботі на вогневих рубежах змогла вести боротьбу за топ-10 (з другої стрільби Семеренко взагалі виходила на відстані у 18 секунд від лідерки).

Однак втриматися у топ-10 біатлоністці не вдалося. На останньому колі Семеренко програла 30 секунд, але цього вистачило, щоб посісти місце у топ-20 та стати найкращою українкою на етапі.

13-е місце Валентини Семеренко стало повторенням найкращого результату українських біатлоністок у сезоні 2021/22 на Кубку світу з біатлону. Перед цим цей самий результат показала Олена Білосюк у гонці переслідування на етапі у Гохфільцені.

Читайте також: Олена Білосюк повернеться у склад України на етап Кубка світу в Рупольдингу

Юлія Джима, на відміну від Білосюк, провела неідеальну стрільбу: уже на першому вогневому рубежі лідерка збірної України припустилася двох хиб.

На "стійці" Джима заробила ще одне коло штрафу. Однак завдяки високій швидкості руху по дистанції (Юлія програла майже 30 секунд найшвидшій Ганні Солі) українка навіть посіла місце у топ-30.

На фініші Джимі вдалося випередити Дар'ю Блашко, яка закрила усі десять мішеней на вогневих рубежах. Проте на дистанції Блашко програла Джимі майже півтори хвилини, завдяки чому лідерка збірної України випередила її на десять секунд.

Попри такий хід по дистанції, точна стрільба забезпечила Блашко потрапляння у залікову зону. А разом із ним і у гонку переслідування.

Щодо решти українських біатлоністок, то і Катерина Бех, і Ольга Абрамова закінчили гонку із однаковим результатом за роботою на вогневих рубежах. На першій стрільбі одні біатлоністки припустилися однієї хиби, а на "стійці" пішли ще на три кола штрафу. У підсумку жодна з них не відібралася у гонку переслідування.

Переможницею гонки стала норвежка Марте Олсбю Ройзеланд. На фініші вона випередила білоруску Ганну Солу та француженку Жулію Сімон, які посіли друге місце з однаковим відставанням від Ройзеланд.

Кубок cвіту. П'ятий етап (Обергоф): жіночий спринт. Результат

 • 1. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 1+0) 23:30.1
 • 2. Ганна Сола (Білорусь, 2+0) +7.1
 • 2. Жулія Сімон (Франція, 0+1) +7.1
 • 4. Дінара Алімбєкава (Білорусь, 0+2) +22.6
 • 5. Інгрід Тандревольд (Норвегія, 0+1) +23.1
 • 6. Анаїс Шевальє-Буше (Франція, 1+0) +26.3

...

 • 13. Валентина Семеренко (Україна, 0+0) +46.5
 • 21. Юлія Джима (Україна, 2+1) +1:13.6
 • 31. Дар'я Блашко (Україна, 0+0) +1:23.0
 • 85. Катерина Бех (Україна, 1+3) +3:33.7
 • 87. Ольга Абрамова (Україна, 1+3) +3:41.8
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу