Як діяти при вияленні коронавірусу, навчали медиків і прикордонників на КПП "Солотвино"

Як діяти при вияленні коронавірусу, навчали медиків і прикордонників на КПП "Солотвино"

Як діяти при вияленні коронавірусу, навчали медиків і прикордонників на КПП "Солотвино"
Оригінальне

Як діяти у випадку виявлення людей із ознаками коронавірусної інфекції – такі навчання провели сьогодні на КПП «Солотвино» на українсько-румунському кордоні.

Директор Тячівської філії обласного лабораторного центру МОЗ Василь Молнар каже: за сценарієм зупинили автобус із двадцятьма пасажирами.

13.03.2020

КПП «СОЛОТВИНО»

Пункт пропуску «Солотвино» на українсько-румунському кордоні. Сюди близько 11 дня заїжджає автобус. За сценарієм тренувань у ньому до України повертаються туристи. У чотирьох із них є ознаки коронавірусної інфекції. Чергвоий на посту вимірює температуру кожному.

Як тільки закінчився огляд, прикордонник подає сигнал старшому зміни.

ДЕНИС БАМБУЗА, начальник відділення інспекторів прикордонної служби «Солотвино»

«Код 2019 — це умовна назва того, що в транспортному засобі або пішохід мають ознаки, тобто це температура 38 і вище. Він подає сигнал. У подальшому намагаємося забезпечити прохід через зони, де знаходиться найменша кількість пасажирів із метою їхнього ізолювання».

Чотирьох туристів ізолюють від інших пасажирів. Їх оглядають медики. Кожного пацієнта від 2 до 5 хвилин. Свої першочергові дії лікарка Юлія Волос називає такі:

ЮЛІЯ ВОЛОС, лікарка станції екстреної медичної допомоги м.Тячів

«Оглянути пацієнта, розпитати, зібрати анамнез, фізикальне обстеження, оцінити ступінь важкості хворого. Далі вирішується питання транспортування, узгоджується з лікарнею. І ми виконуємо це транспортування».

Відчули себе в ролі ізольованих Марина Чонка та Михайло Магула.

МАРИНА ЧОНКА, виконує роль пацієнтки

«Температура 38, 5. Хвилююся. Думаю, що не потрібно критикувати, ставитися з розумінням. Не хвилюватися. Всі ми стараємо убезпечитися»

МИХАЙЛО МАГУЛА, виконує роль пацієнта

«Нічого страшного тут нема. Почуваюся середньо. Ломота в тілі, головний біль, нежить, сухий кашель».

ВАСИЛЬ МОЛНАР, директор Тячівської районної філії Обласного лабораторного центру

«У нашому Тячівському районі проводяться тренування по коронавірусу. Зараз іде опитування лікарем симптомики. Після заключення хворих транспортуються до обласної інфекційної лікарні».

За словами Василя Молнара, після огляду медиків приміщення дезінфікують. Також на вулиці обробляють спецодяг працівників. Чотирьох людей відводять до швидкої. Інших пасажирів, які були в туристичному автобусі, відправляють на самоізоляцію за місцем проживання. Оскільки це були жителі Тячівщини, то їхні дані передають до тячівської та бедевлянської громад. За ними спостерігатимуть сімейні лікарі.

Вибір редакції

На початок