"У його кімнаті є жуки". У яких умовах Джокович перебуває в "ізоляції" в Мельбурні

"У його кімнаті є жуки". У яких умовах Джокович перебуває в "ізоляції" в Мельбурні

"У його кімнаті є жуки". У яких умовах Джокович перебуває в "ізоляції" в Мельбурні
AP

Тенісист проведе в "імміграційному ізоляторі" мінімум чотири дні.

Перша ракетка світу Новак Джокович поки що не зміг в'їхати в Австралію задля подальшої участі в Australian Open.

Наразі гравцю анулювали австралійську візу через те, що її тип не передбачав звільнення від вакцинації. Водночас сербський тенісист заявляв про те, що йому дали медичний дозвіл не проходити вакцинацію.

Зрештою, гравець опинився під загрозою депортації в "імміграційному ізоляторі" в австралійському готелі для карантину. Адвокати Джоковича, своєю чергою, подали апеляцію на рішення про депортацію. Але воно буде розглянуто не раніше 10 січня. До того часу лідер світового рейтингу перебуватиме в карантинному готелі.

Читайте також: Джоковича не впустили в Австралію: візу скасували, є ймовірність депортації. Що відбувається

У яких умовах живе Новак Джокович?

За інформацією Reuters, Джокович перебуває в Park Hotel. Цей готель використовують для поселення людей, що шукають притулку, зокрема, біженців. Ба більше, із грудня 2020 року у цьому закладі перебувають політичні в'язні, що тривалий час намагались отримати візу для проживання в Австралії. Їх налічують уже понад два десятки.

У Reuters також повідомляють, що в жовтні 2021-го року у Park Hotel був спалах коронавірусу серед його мешканців, а в грудні сталась пожежа, унаслідок якої були постраждалі з легкими травмами. При цьому постояльці скаржились, що в тамтешній їжі їм траплялись опариші та цвіль.

Водночас один із колишніх біженців, який раніше проживав у цьому готелі, Мостафа Азімітабар у своєму Twitter заявив, що кімнати Park Hotel дуже маленькі і в них немає свіжого повітря:

"Весь світ спостерігає за тим, як Новака Джоковича утримують у в'язниці в Park Hotel. Будучи біженцем, я був там ув’язнений, а біженці досі ув’язнені там у крихітних кімнатах без свіжого повітря. Ніхто цього не заслуговує. Не забуваймо людей, які залишаться ще довго після того, як Новак піде".

За інформацією спортивного журналіста Саши Озмо, Джокович намагався переїхати в тимчасові орендовані апартаменти, де мешкає його команда, однак йому було в цьому відмовлено.

"Гаманця [у Джоковича] досі немає, а [його] речі в аеропорту. У його кімнаті також є жуки", - пише кореспондент Sportsko novinarstvo у своєму Twitter.

Що взагалі відбулося: хронологія подій

  • Новак Джокович відмовляється надавати інформацію про свій статус вакцинації. Водночас для участі в австралійських тенісних турнірах спортсмени обов'язково мають бути вакциновані (або отримати медичний дозвіл на відсутність вакцинування).
  • Лише на початку 2022-го року Джокович отримав цей дозвіл. Фактично разом із ним він мав право на в'їзд та участь в турнірі.
  • Джокович прилетів у Мельбурн, однак виявилось, що його тип візи не передбачав звільнення від вакцинації. Прикордонна служба зв'язалася з урядом штату Вікторія для отримання підтвердження про дозвіл на в'їзд серба, але місцева влада не надала такого підтвердження.
  • За інформацією ЗМІ, Джокович спілкувався з прикордонниками більше п'яти годин: у нього забрали телефон і "ізолювали" від усієї команди.
  • Зрештою, візу Новака скасували, і серба хотіли депортувати. Адвокати подали апеляцію на рішення про депортацію.
  • Джоковича перевезли з аеропорта в готель для карантину, де він перебуває в "імміграційному ізоляторі". Планувалося, що його в той ж день депортують з Австралії рейсом в Європу.
  • Розгляд справи щодо візи Новака Джоковича та його в'їзду та територію відбудеться в понеділок, 10 січня. До того часу серба не депортують з країни.
На початок