Внутрішні реформи в Україні є частиною спротиву зовнішньому "тиску" збоку Росії, заявив під час візиту до України 6 січня Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив кореспондентці Суспільного.
"Ми вважаємо, що сильніша Україна, більш демократична Україна з більш ефективними інституціями, з більш незалежною судовою владою – це те, що дасть Україні стійкість, яка необхідна для того, аби витримати тиск Росії", – заявив Боррель
Жозеп Боррель також заявив, що ЄС підтримує зусилля уряду України з реформування судової гілки влади та закликав до подальшого реформування.
Крім цього, Високий представник ЄС з закордонних справ каже, що в Угоді про асоціацію України з ЄС є багато невикористаного потенціалу. Він заявив, що ЄС готовий продовжувати взаємовигідну співпрацю з українським урядом, і що Україна залишається серед пріоритетів зовнішньої політики ЄС.
"Попри весь прогрес, який був зроблений, в цій угоді про асоціацію є багато невикористаного потенціалу. Тож якщо нинішній український уряд продовжить роботу над цією асоціацією, ми будемо готові надати макрофінансову допомогу, як тільки Україна досягне домовленостей із Міжнародним валютним фондом", – заявив Боррель
Що відомо
- За даними міжнародної неурядової організації World Justice Project, Україна у 2021 році посіла 74 місце зі 126 країн за рівнем верховенства права.
- Також в Україні досі не обрали голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. США і ЄС не раз закликали до прозорого завершення конкурсу, щоб САП не лишалася без очільника. Однак до кінця 2021 року конкурс так і не завершився.
Читайте також
"Реформа працює, але треба краще". Чи бореться Україна з корупцією
У G7 розчаровані відмовою членів комісії визначити переможця у конкурсі на посаду керівника САП
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!