Романтична подорож та авто. Що хочуть отримати українці на Новий рік

Романтична подорож та авто. Що хочуть отримати українці на Новий рік

Опитування
Романтична подорож та авто. Що хочуть отримати українці на Новий рік
Ілюстративне фото, Unsplash

У подарунок до Нового року найбільше українці хотіли б отримати романтичну подорож.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Так, у святкову подорож хочуть поїхати 18,4% учасників опитування. На другому місці серед бажаних новорічних подарунків авто (11,7), а за ним — гроші (10,1%).

Також 9,2% респондентів хотіли б отримати мобільний телефон або електронну книгу, 6,6% — побутову техніку, 5,2% — комп'ютер або планшет, 4,4% — туалетну воду.

Найменш бажаними подарунками виявилися одяг (1,2%) та прикраси (1,4%). На цукерки та квіти розраховують тільки 2,4% опитаних.

"Якщо розглядати зміну у побажаннях з 2014 до 2021 року, то крім суттєвого зростання бажання подорожувати зростає потреба у мобільних телефонах і інших електронних пристроях, (з 3% у 2014 до 9% у 2021), а також у планшетах і комп’ютерах.  Це може бути пов’язано з інформатизацією суспільства,  необхідністю дистанційної роботи через пандемію, зростанням кількості користувачів Інтернет (у 2014 році серед дорослого населення 18+ було біля 55% користувачів, а зараз біля 75%)", — зазначили соціологи.

Також відзначається, що автомобілі чи аксесуари до них хотіли би отримати 14% чоловіків і 10% жінок, побутову техніку 8,3% жінок і 4,5% чоловіків. У романтичну подорож хотіли б поїхати 20% жінок і 17% чоловіків, а туалетну воду, парфуми, косметику хотіли б отримати 6% жінок і 3% чоловіків.

Довідка

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням)  опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Читайте також

Українські перемоги, відставки, зустрічі й сподівання. Згадуємо 2021 рік у 21 фото

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок