Якщо не буде 150 пологів у рік, НСЗУ перестане фінансувати пологове відділення в Мені

Якщо не буде 150 пологів у рік, НСЗУ перестане фінансувати пологове відділення в Мені

Якщо не буде 150 пологів у рік, НСЗУ перестане фінансувати пологове відділення в Мені
ФОТО: Суспільне Чернігів

Немає 150 пологів у рік – не отримають за них оплату. З наступного року почне діяти Постанова Кабміну, згідно з якою лікарні можуть отримати фінансування пакетів послуг на пологи, лише якщо з квітня по жовтень 2021-го року у медзакладі народилися 75 дітей. На Чернігівщині такій вимозі не відповідають 2 лікарні – у Мені та Новгороді-Сіверському.

У відділенні Менської міської лікарні 10 пологових ліжок, працюють 19 людей, з них 2 лікарі вищої категорії. Останню породіллю звідси виписали вчора (29 грудня, – ред.). Торік у відділенні народили 194 жінки, цьогоріч – 141. На обліку у жіночій консультації наразі стоїть 71 вагітна.

З 1-го січня 2022-го року Менська міська лікарня не матиме пакету послуг на пологи від Нацслужби здоров’я, а отже, не отримуватиме за них гроші.

"Було сказано, що якщо у пологовому відділенні немає 150 пологів, то пакет така лікарня не отримає. Остаточні вимоги на 2022 рік по пакету «Пологи», жодним чином кількість необхідних пологів не прописана. І про це не обговорювали, навіть коли ці вимоги виставляли літом на обговорення. Що робити далі, співробітники відділення не знають", – розповів гендиректор Менської міської лікарні Григорій Разнован.
Григорій Разнован
Григорій Разнован. ФОТО: Суспільне Чернігів

Завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Менської міської лікарні Олег Тимошенко про можливе закриття відділення каже так:

"Чотири акушери-гінекологи, чотири анестезіологи, три неонатологи – вік такого не було у нас. Лікарі знайдуть собі роботу, перепрофілюються, а кадри, середній медперсонал, акушерки, медсестри? Реформа робиться для того, щоб було краще пацієнтам. Здається, що таку лікарню, як наша, хочуть знищити, це моя особиста думка. І залишити поки що лікарню в Корюківці, припустимо і в Новгороді-Сіверському".
Олег Тимошенко
Олег Тимошенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вимоги до кількості пологів прописані у Постанові Кабміну, яку ухвалили 29-го грудня.

"Національна служба здоров’я укладає договори щодо надання медичної допомоги при пологах з лікарнями, які за період з 1-го квітня до 30 вересня 21-го року надали допомогу щонайменше 75 породіллям. Це мінімум 150 пологів на рік", – повідомила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Вікторія Мілютіна
Вікторія Мілютіна. ФОТО: Суспільне Чернігів

За її словами, якщо у лікарні пологів менше, то лікарі втрачають кваліфікацію.

На Чернігівщині дві лікарні мають меншу кількість пологів за пів року, ніж потрібно.

"Це Новгород-Сіверська центральна районна лікарня – 12 пологів було за цей період. І Менська міська лікарня – 64 пологи", – каже Вікторія Мілютіна.

З її слів, відділення не закриватимуть, а лікарня згодом зможе отримати пакет, якщо протягом трьох місяців поспіль там буде 38 пологів:

"Будь-які три місяці поспіль: січень, лютий, березень чи лютий, березень, квітень, або будь-який інший, буде 38 пологів, то з наступного місяця лікарня може відновити пакет пологів за умови, що вона буде відповідати умовам закупівель".

Якщо в лікарні, яка не має відповідного пакету, народить жінка, то НСЗУ сплатить за це як за пакет терапевтичних послуг – 8 тисяч гривень. За пологовий пакет передбачено 15 тисяч.

"Є певний досвід, в тому числі в Україні, коли в різні періоди, на початку 2000-х, закривали пологові відділення в маленьких районних лікарнях, то в деяких областях в рази зменшувалась дитяча смертність. Так що це є певним правильним кроком", – каже Вікторія Мілютіна.

Голова Менської громади Геннадій Примаков відділення хоче зберегти. Вважає його одним із найкращих в області. За останні 3 роки не було жодної смерті породіллі чи немовлят, підтвердив головний лікар.

"Таких умов, які є у Мені, далеко немає у нинішніх районних центрах. Таких умов і таких спеціалістів. Рішення, яке прийняла НСЗУ, я вважаю помилковим. Воно явно не на нашу територію, не на Чернігівську область, де купа населених пунктів, мало людей і дуже велика відстань", – сказав голова Менської громади Геннадій Примаков.

За його словами, аби відділення мало змогу працювати повноцінно, його фінансуватимуть із бюджету громади:

"Грошей треба багато, за нашими розрахунками, десь 4,3 мільйона на рік утримання такого пологового відділення. Але якщо НСЗУ буде нам платити половину грошей, то ми зможемо, ми маємо фінансову можливість надавати такі послуги безпосередньо у нас в Менській лікарні".

Деталі у сюжеті:

Читайте також:

Двох прооперували: що відомо про стан травмованих у аварії під Брусиловом

На початок