2022-го року зросте вартість води для полтавців

2022-го року зросте вартість води для полтавців

2022-го року зросте вартість води для полтавців
pixabay

Вартість водопостачання та водовідведення для полтавців наступного року зросте на гривню. Це стосується споживачів, яких обслуговує підприємство «Полтававодоканал», повідомив Суспільному заступник гендиректора установи Микола Третяк. За його словами, зміна тарифу пов’язана, зокрема, зі зростанням вартості електроенергії.

71-річний Володимир Попов мешкає у багатоповерхівці 109-го мікрорайону Полтави. Пенсіонер платить лише за холодну воду, оскільки гарячої не має.

2022-го року зросте вартість води для полтавців
Полтавець Володимир Попов. Суспільне Полтава

"Я стараюся не відкривати дуже. А яка різниця, що ти відкриєш на повну, що трішки? Воно вистачає помитися. Не часто перу, в основному легке. Білизну віддаю людям, які мені допомагають, попрати щось велике, наприклад, підковдру", – говорить полтавець Володимир Попов.

Завдяки економії, каже Володимир Миколайович, за місяць використовує до двох кубометрів води.

2022-го року зросте вартість води для полтавців
Пенсіонер платить лише за холодну воду, оскільки гарячої не має. Суспільне Полтава

"За один куб виходить 32 гривні 70 копійок. Якщо два куби, то виходить 65 гривень 40 копійок. За все (усі комунальні рахунки – ред.) десь 1700 (гривень – ред.) виходить із копійками. Це на місяць. Пенсія – 3 600 гривень", – додав чоловік.

Із нового року вартість кубометра води у Полтаві зросте на 3,5 відсотки. Замість 32 гривень 60 копійок, за новим тарифом жителі міста сплачуватимуть 33 гривні 77 копійок, каже заступник гендиректора «Полтававодоканалу».

2022-го року зросте вартість води для полтавців
Вартість води для полтавців зросте з 1 січня. Суспільне Полтава

"Тарифи «Полтававодоканалу» зросли на централізоване водопостачання на 61 копійку із ПДВ (податком на додану вартість – ред.), на централізоване водовідведення – на 55 копійок із ПДВ. Основними складовими зростання тарифів послужило те, що збільшилася вартість електричної енергії у районі 45 відсотків, збільшилися відсоткові ставки податків", – каже заступник гендиректора підприємства «Полтававодоканал» Микола Третяк.

Оновлені платіжки полтавці почнуть отримувати наприкінці січня, каже Микола Третяк.

Що відомо:

  • Востаннє тариф на водопостачання та водовідведення у Полтаві змінювали 1 січня 2021-го року. Тоді він склав майже 16 та майже 17 гривень відповідно. А 2020-го вартість кожної з послуг була майже 13,5 гривень.
На початок