Куди звертатися хмельничанам, якщо цінник не відповідає сумі в чеку

Куди звертатися хмельничанам, якщо цінник не відповідає сумі в чеку

Куди звертатися хмельничанам, якщо цінник не відповідає сумі в чеку
Фото: Суспільне Поділля

Повернути гроші покупцю має магазин, якщо вартість товару на акційному ціннику та у чекові різниться. Про це розповіла головна спеціалістка відділу захисту споживачів обласного управління держпродспоживслужби Наталія Гадай. За її словами передсвяткові знижки можуть бути різних категорій. На що варту звертати увагу під час акційних покупок, дізнавалося Суспільне.

Хмельничанка Юлія Ніколаєва розповідає: місяць тому в одному із магазинів міста купувала товар за акцією. Юлія каже, ціна в чеку виявилася більшою, ніж на ціннику: "Товар був за акцією, і коли я прийшла на касу, то ціна виявилася зовсім не по акції, а повна ціна. І я відмовилася купувати цей товар. Ще була така ситуація: купувала йогурт в магазині, прийшла на касу, ціна була не по акції, я повідомила працівнику, сказала, що там є акція, працівник пішов у зал – перевірив. І пробили мені ціну акційну".

Адміністраторка одного із супермаркетів міста Ольга Якубовська каже, що є кілька причин такої різниці цін: "На багато товарів існують акції, які впродовж певного часу закінчуються, ну вчасно не поміняли цінник. Тому на касі вже автоматично б’ється нова ціна. Ну, покупці також переставляють товари на полицях, переставляють товар місцями, і тому буде різниця в цінниках. Наприклад, майонези є різної ваги, різного об’єму і цінники, на кожному об’ємі стоїть свій цінник. І покупець просто, взявши майонез тристаграмовий, ставить його біля шестисотграмового".

Головна спеціалістка відділу захисту споживачів обласного управління держпродспоживслужби Наталія Гадай розповідає, що покупцю, який хоче купити товар за акцією, варто порівняти ціни на нього в інших магазинах: "Дійсно, чи він відповідає знижці, чи це такий трюк безпосередньо того чи іншого продавця, щоб продати цей товар, або він якийсь з вадами, щоб приховати, або він залежаний".

За словами Наталії Гадай, покупець має право не купувати товар у випадках, коли його вартість в чекові та на ціннику різниться: "Якщо сталася така ситуація, значить, він звертається до адміністрації магазину або безпосередньо може сам касир на касі вирішити це питання. І може витребувати різницю між того, що в чекові, і того, що на ціннику. Він має зафіксувати це порушення, тобто, сфотографувати цінник сам, мати відповідний чек".

Виконавчий директор "Союзу споживачів України" Максим Несміянов розповів, що роботи, якщо адміністрація магазину не повертає гроші покупцю після сплати за товар: "Поверніть різницю, або я викликаю поліцію і ми фіксуємо порушення як діючого цивільного кодексу, стаття 633 та адміністративного кодексу, де вказано за обрахування конкретний штраф".

Як каже Наталія Гадай, покупець може звернутися до держпродспоживслужби із заявою про порушення його прав.

Як розповіла начальниця сектору комунікації головного управління нацполіції Хмельницької області Інна Глега, до поліції краю звернень від покупців з приводу того, що адміністрації магазинів відмовлялися повертати різницю за товари, не надходило.

Читайте також

  • Касові апарати у Хмельницькому: як ставляться до їх введення підприємці

Вибір редакції

На початок