У турніру - нові чемпіони.
У польській Варшаві визначились переможці чемпіонату світу з рапіду.
У жінок чемпіонкою стала представниця ФШРФедерація шахів Росії Алєксанра Костенюк. Вона лідирувала впродовж трьох днів і в 11-ти раундах виграла 7 з них і в 4-х зіграла внічию. Перевага представниці ФШР над найближчою переслідувачкою склала 0.5 бала.
Для Костенюк ця перемога стала дебютною в кар'єрі саме в рапіді. Раніше шахістка тричі (2012, 2014, 2016) ставала віцечемпіонкою світу та двічі (2015, 2019) чемпіонкою Європи зі швидких шахів.
Щодо чоловічих змагань, то після двох днів чемпіонату лідирував чинний чемпіон світу з класичних шахів і з рапіду Магнус Карлсен із Норвегії. Однак у завершальний день виступів титулованого норвежця випередив 17-річний гросмейстер із Узбекистану Нодірбек Абдусатторов.
За підсумками 13 турів одразу чотири гросмейстери: Ян Непомнящій із ФШР, Абдусатторов, Карлсен та американець Фабіано Каруана набрали по 9,5 очка. Водночас найліпші додаткові показники були в Непомнящєго та в Абдусатторова. Саме вони й розіграли титул на тай-брейку. Перша партія закінчилась внічию, а друга залишилась за шахістом із Узбекистану. Таким чином Абдусатторов став наймолодшим чемпіоном світу з рапіду в історії.
Щодо українських шахістів, то їм не вдалось потрапити в топ-10 ні в чоловічих, ні в жіночих змаганнях. Суспільне Спорт підбиває підсумки виступів збірної України в дисципліні "рапід" на світовій першості у Варшаві.
Як виступили українки (третій день)
- 13. Анна Музичук - 7.5
- 15. Марія Музичук - 7.0
- 18. Інна Гапоненко - 7.0
- 27. Юлія Осмак - 6.5
- 47. Євгенія Долуганова - 5.5
- 55. Наталія Жукова - 5.5
- 48. Наталія Букса - 5.0
- 66. Ольга Бабій - 5.0
- 70. Анастасія Рахмангулова - 5.0
- 87. Марія Єфіменко - 4.0
- 94. Софія Гризлова - 3.5
Найкращий результат серед українок за підсумком змагань у рапіді показала Анна Музичук. У заключний день вона виграла дві партії та один раз зіграла внічию, що дозволило їй піднятись одразу на 13 позицій у порівнянні з другим змагальним днем.
Марія Музичук, своєю чергою, яка ще після восьми турів зберігала теоретичні шанси на чемпіонство, не змогла втілити їх у реальність. У третій день вона здобула одну перемогу, зазнала поразки та ще один раз зіграла внічию.
У топ-20 серед українок також потрапила Інна Гапоненко. Вона піднялась із 30-го на 18-те місце.
Як виступили українці (третій день)
- 21. Андрій Волокітін - 8.0
- 24. Антон Коробов - 8.0
- 26. Володимир Оніщук - 8.0
- 28. Захар Єфіменко - 8.0
- 32. Кирило Шевченко - 8.0
- 89. Ігор Самуненков - 6.5
- 154. Вадим Петровський - 4.5
- 157. Лі Мін Пен - 4.5
У змаганнях чоловіків одразу четверо українських шахістів увійшли до топ-30. Найкращий результат показав Андрій Волокітін, який завершив виступ на 21-му місці. Заключні чотири раунди змагань він звів унічию, тож не зміг закріпитись у першій двадцятці учасників.
Антон Коробов, своєю чергою, виграв лише один раунд, усі ж інші закінчив унічию. Володимир Оніщук же виграв дві зустрічі та у двох зазнав поразки, а Єфіменко завершив змагальний день із двома перемогами та двома нічиїми.
Що відомо
- Щорічні чемпіонати світу зі швидких шахів проводять з 2012 року. У рапіді українці тричі ставали чемпіонами - Василь Іванчук та Анна Музичук в 2016 році, Катерина Лагно (тоді ще виступала за Україну) - в 2014.
- Попередніми чемпіонами світу в рапіді є Магнус Карлсен та Гампі Конеру.
Що далі
- 29-30 грудня. Чемпіонат світу зі швидких шахів. Бліц
Читайте також: Як виступають українці на чемпіонаті світу зі швидких шахів: підсумки другого дня рапіду