У Чернівцях тариф на проїзд в маршрутках може зрости до дев'яти гривень: яка причина

У Чернівцях тариф на проїзд в маршрутках може зрости до дев'яти гривень: яка причина

У Чернівцях тариф на проїзд в маршрутках може зрости до дев'яти гривень: яка причина
Світлина ілюстративна. Джерело фото: Уніан

У Чернівцях з 1 лютого тариф на проїзд в маршрутках може зрости до дев'яти гривень. Пропозиції про це перевізники подали на розгляд виконкому. Рішення прийматимуть 11 січня.

Про це Суспільному сказав директор міського департаменту транспорту Петро Лисак.

За його словами, згідно з розрахунками перевізників, тариф у сім гривень не дозволяє отримувати прибуток. Зросла вартість запчастин, палива та зарплат.

"Економічно обґрунтований тариф потрібний для того, щоб підприємство могло існувати. Щоб їм вистачало на зарплати водіям, обслуговування маршрутів", ― говорить Лисак.

Перевізники надіслали матеріали, у яких обґрунтовували ціну за поїздку у майже десять гривень. Її знизили до дев'яти. Якщо виконком затвердить ціну, то новий тариф почне діяти з 1 лютого.

Раніше у коментарі Суспільному перевізниця Павліна Храпчинська розповіла, що під час карантину пасажиропотік зменшився на третину. Відтак має борги, зокрема за купівлю зимової резини. Також водії відмовляються працювати за мінімальну зарплату.

Що відомо

  • Тариф на проїзд в маршрутках в Чернівцях складає сім гривень за поїздку. Його встановили у травні цього року. Тариф встановили тимчасово на період дії карантинних обмежень — перевізникам дозволили перевозити пасажирів лише на місцях для сидіння. На засіданні виконкому перевізники довели, що за таких умов тариф у п'ять гривень є збитковим.
  • Раніше Суспільне повідомляло, що до виконкому звернулись три приватні перевізники, які подали нові тарифи на перевезення. Пропозиції двох відхилили, через те, що документи не відповідали нормам законодавства. Водночас пропозицію перевізника "Діліжанс" розглянули.

Читайте також

Чернівці отримали майже 110 мільйонів гривень на погашення боргу тепловиків за газ

На початок