Рівненській АЕС вдруге за півтора місяця погрожували терактом

Рівненській АЕС вдруге за півтора місяця погрожували терактом

Рівненській АЕС вдруге за півтора місяця погрожували терактом
сайт РАЕС

Поліція отримала повідомлення про запланований теракт на Рівненській атомній електростанції, що у місті Вараш. Це сталось у вівторок, 28 грудня, йдеться в інформації пресслужби “атомки”. У підсумку спецслужби загрози не виявили. Це друга погроза терактом на стратегічному об’єкті за півтора місяця.

Що сталось

28 грудня по 10-й ранку черговий поліції отримав повідомлення про загрозу здійснення “акту ядерного тероризму (диверсії)” на атомній електростанції.

Після отримання інформації зібрали антитерористичний штаб АЕС, повідомили про ситуацію в СБУ та поліцію, Енергоатом, Держатомрегулювання, Укренерго та ДСНС. Крім того, посилили фізичний захист об’єкта, йдеться в інформації.

Спецслужби перевірили обладнання реакторних відділень чотирьох енергоблоків, будівель та території РАЕС. Жодних небезпечних предметів, які б могли вказувати на підготовку до диверсії, не знайшли. Відтак атомна електростанція працює у штатному режимі, зазначили у пресслужбі.

Читайте також: Біля РАЕС за кошти США відкрили тренувальну базу для спецпризначенців

Погроза – не перша

У листопаді після шостої вечора на ряд офіційних електронних скриньок, зокрема, Енергоатому та Служби безпеки України, надійшли повідомлення про підготовку до вибуху. У Антитерористичному центрі (АТЦ) Суспільному зацитували цю погрозу, вона була написана російською мовою:

"Это будет самый большой взрыв за последнее время. Ривненская РАЕС и Южноукраинская взлетят в небо". "Слава Аллаху" звучало також. Коротке повідомлення, що це відбудеться до 23-ї години".

Тоді представник СБУ Олександр Пиж акцентував, що на такі повідомлення одразу реагують, оскільки АЕС — один з найважливіших терористично уразливих об'єктів. Відтак, залучили усі суб'єкти боротьби з тероризмом.

За фактом завідомо неправдивого повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, зареєстрували кримінальне провадження. За такий злочин передбачене тюремне ув’язнення на термін від двох до шести років.

Що відомо

  • У лютому 2019 року поліція отримала повідомлення про замінування РАЕС та аеропорту “Рівне”. Заявник вимагав, аби в місто негайно прибув президент. Спецслужби перевірили об’єкти, загрози на них не виявили.

Читайте також

  • У вересні в Рівному СБУ заявила про затримання одесита, якого завербувала ФСБ Росії. Чоловік, за версією Служби безпеки, готував теракт на об’єкті водоканалу.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок