Справа про держзраду: суд подовжив херсонці Тетяні Кузьміч зобов'язання ще на два місяці

Справа про держзраду: суд подовжив херсонці Тетяні Кузьміч зобов'язання ще на два місяці

Справа про держзраду: суд подовжив херсонці Тетяні Кузьміч зобов'язання ще на два місяці
Фото: Олена Протопопова/Суспільне Херсон

28 грудня у Херсонському міському суді відбулось чергове засідання у справі Тетяни Кузьміч, яку обвинувачують у державній зраді. Їй подовжили зобов’язання та носіння електронного браслета.

Судове засідання розпочалося з тієї стадії, на якій зупинилося на попередньому етапі. Сторони захисту та обвинувачення просили зробити розгляд справи закритим від преси через емоційний тиск на обвинувачувану та неможливість розголошення анкетних даних деяких учасників судового процесу. 28 грудня суд відхилив клопотання. Одна із захисниць Світлана Новицька участь у процесі брала дистанційно. На засіданні розглядали письмові докази зі сторони обвинувачення. Про це розказав прокурор Дмитро Бондар

"Фактично розпочався процес дослідження письмових доказів зі сторони обвинувачення. Частина доказів була долучена до матеріалів провадження і досліджена судом. Крім того було розглянуто клопотання прокурора про продовження дії обов’язків, передбачених кримінально-процесуальним кодексом України, до запобіжного заходу у вигляді застави до обвинуваченої Кузьміч", - каже прокурор.

Справа про держзраду: суд подовжив херсонці Тетяні Кузьміч зобов'язання ще на два місяці
Фото: Олена Протопопова/Суспільне Херсон

Адвокатка Тетяни Кузьміч Світлана Новицька наполягала на знятті електронного браслета через стан здоров’я обвинуваченої. Суд задовольнив клопотання прокуратури. Обов’язки продовжені на 2 місяці. Цей час підозрювана не може спілкуватись з певними людьми, виїздити за кордон, має з’являтися на вимогу до суду і носити електронний браслет. Захисник та сама Тетяна Кузьміч спілкуватися з кореспондентами відмовилися. Під час засідання йшлося про переписку обвинуваченої через заборонені в Україні інтернет - ресурси з громадянином РФ.

"Я в суді зазначив, що ця особа була генеральним консулом РФ у місті Одеса. На момент спілкування і переписки, які зафіксовані в матеріалах кримінального провадження і будуть надано суду пізніше, ця особа вже не займала посаду, а перебувала на іншій на території анексованого півострову Крим. Тому позиція сторони захисту щодо дипломатичного імунітету цієї особи не підтверджується", - говорить прокурор.

Сторона захисту заперечує проти долучення цих матеріалів до справи, також адвокати Кузьміч говорять, що втручання в особисту переписку було здійснено з порушенням конституційних прав обвинуваченої. Прокуратура з цим не згодна. Наступне судове засідання має відбутися 24 лютого.

Що відомо:

  • Тетяна Кузьміч була затримана у серпні 2020 року за підозрою у державній зраді. Вона очолювала громадську організацію "Руська національна громада "Русичъ" і викладала у Херсонській академії неперервної освіти, звідки звільнилась за згодою сторін.
  • 5 жовтня херсонку Тетяну Кузьмич, яку підозрюють у державній зраді, відпустили під заставу у півмільйона гривень.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок