Голосування закінчилось: які "зелені проєкти" можуть втілити у Рівному в 2022-му році

Голосування закінчилось: які "зелені проєкти" можуть втілити у Рівному в 2022-му році

Голосування закінчилось: які "зелені проєкти" можуть втілити у Рівному в 2022-му році
Світлини з матеріалів великого проєкту щодо облаштування території біля МПК/Фото: сайт громадського бюджету

У Рівному завершилось голосування за проєкти першого громадського бюджету озеленення, відомі також попередні переможці. Як розповіла Суспільному 28 грудня секретарка координаційного комітету Кароліна Круглик, остаточне затвердження та оголошення відбудеться у січні.

Громадський бюджет озеленення у Рівному запровадили вперше. До виборів допустили 29 проєктів: 19 у категорії “великі” та 10 у категорії “малі”. Раніше комітет бюджету прийняв рішення, що на реалізацію ідей жителів Рівненської громади піде 3 млн грн, з яких 2 млн – на великі проєкти. Загалом проєкти поділені на дві категорії: природоорієнтовані рішення та благоустрій зелених зон.

Великі проєкти

1. З результатом у 1592 голоси в лідерах у категорії “природоорієнтовані рішення” – “Озеленення, модернізація та благоустрій рекреаційної зони перед міським палацом культури”. Проєкт передбачає облаштування рекреаційної зони відпочинку біля Міського палацу культури. “Облаштування даної локації ліквідує хаотичне паркування на пішохідній зоні, а облаштування нового покриття на ній усуне затоплення тротуару дощовою водою. Озеленення даної території створить затишний простір для мешканців міста”, – йдеться в описі. Вартість реалізації 999 тисяч гривень.

2. З результатом у 1453 голоси у категорії “благоустрій зелених зон” – “Відновлення зеленої зони з прилеглим пішохідним маршрутом у парку Північний”, вартість реалізації 899 тисяч гривень. Проєкт передбачає реконструкцію зеленої зони на вулиці Коновальця, в тому числі й сходів.

Малі проєкти: природоорієнтовані рішення

1. Із результатом у 892 голоси в лідерах проєкт “Зелений простір “Біорізноманіття навколо” біля Палацу дітей та молоді”, вартість його реалізації 199,9 тис. грн. Він передбачає створення зеленого простору на бетонному покритті біля ПДМ “для збільшення площі міського озеленення, для підвищення стійкості міського середовища до зміни клімату, для відпочинку в комфортних умовах та неформального спілкування батьків і дітей ПДМ та перехожих, для привертання уваги до біологічного різноманіття у місті”.

2. Із результатом у 850 голосів – “Влаштування зеленої парковки по вулиці Клима Савура”, вартість реалізації 200 тис. грн. Проєкт передбачає створення зеленої парковки поряд з багатоповерхівкою №14, йдеться про місце, де демонтували гаражі, а територія лишилась занедбаною.

3. Із результатом у 450 голосів – “Організація громадського майданчика для компостування органічних решток у дворі будинків”, вартість реалізації 68,5 тис. грн. У описі йдеться, що цей проєкт “допоможе вирішити проблему із рослинними рештками та опалим листям на прибудинковій території, а також у мешканців будинків буде можливість цивілізованої утилізації харчових відходів з кухні. Завдяки майданчику для компостування буде виготовлятися корисне добриво”. Майданчик планують на вулиці Грушевського біля будинків №38-40.

Малі проєкти: благоустрій зелених зон

1. Із результатом у 610 голосів лідером є “Простір для гри та розвитку малюків у парку на Грабнику”, вартість реалізації 199 тис. грн. За ці гроші планують продовжити відновлення парку та “створити цікавий і безпечний простір для гри малюків, використавши наявну бетонну конструкцію”.

Переможці – попередні

Зі слів секретарки координаційного комітету громадського бюджету Кароліни Круглик, переможці поки що – попередні.

“Можливо, коли засідатиме комітет після нового року, щось зміниться в констатації та визнання переможців серед малих проєктів. Можливо, буде дещо змінене рішення”, – сказала секретарка комітету.

Загалом участь у голосуванні за проєкти першого громадського бюджету озеленення взяло 5,5 тисяч жителів громади. Найактивнішими серед авторів проєктів були люди віком 26-35 років.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок