"Антонов" показав перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р

"Антонов" показав перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р

Ексклюзивно
"Антонов" показав перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р
. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Державне підприємство "Антонов", яке входить до складу "Укроборонпрому", 28 грудня продемонструвало перший військово-транспортний літак Ан-178-100Р, призначений для льотних сертифікаційних випробувань.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Ан-178-100Р призначений для перевезення до 100 людей особового складу, спецзасобів і техніки, десантування спецтехніки й парашутистів, а також медичної евакуації (40 людей на ношах і 38 — на бічних сидіннях у супроводі чотирьох медиків).

До створення літака долучилися постачальники з Європи, США й Канади, а також понад 30 українських підприємств, які виготовили 177 видів комплектуючих, кажуть у ДП "Антонов" — зокрема перші системи електронного керування літаком та керування механізацією крила українського виробництва.

Також Ан-178-100Р оснащений сотнями електронних обчислювачів, які дозволяють інтегрувати всі системи й датчики літака, автоматизувати контроль їх працездатності та оптимізувати керування.

"Антонов" показав свій перший військово-транспортний літак
ДП "Антонов" показало свій перший військово-транспортний літак АН-178-100Р, 28 грудня 2021 року. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Збройні сили України замовили три літаки Ан-178-100Р. Наразі повністю завершена побудова планераСтруктурна частина конструкції літака без силової установки та обладнання. першого з них. В "Антонові" уточнюють, що дата першого польоту Ан-178-100Р наразі невідома — ще потрібен час на льотні випробування.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

  • Ан-178 — середній транспортний літак із турбореактивними двигунами вантажністю 15-18 тонн, який розроблявся ДП "Антонов" на базі пасажирського Ан-158 з 2010 року. Спершу літак проєктували, розраховуючи на російські комплектуючі. Але з 2015 року від них відмовились.
  • Наразі у Збройних силах України є лише один Ан-178. Перший політ літак здійснив 7 травня 2015 року. Це єдиний літак, який Україна збудувала за останні роки.
  • Будівництво трьох Ан-178 було ініціативою президента Володимира Зеленського. За його присутності у грудні 2020 року був підписаний контракт на постачання нових літаків.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок