Держава вперше замовила у "Антонова" літаки для української армії

Держава вперше замовила у "Антонова" літаки для української армії

Держава вперше замовила у "Антонова" літаки для української армії
Вікіпедія

Міністерство оборони та державне підприємство "Антонов" вперше за часів незалежності підписали Меморандум про співпрацю щодо будівництва літаків для потреб української армії.

Як повідомили у пресслужбі Офісу президента, на першому етапі йдеться про будівництво трьох нових військово-транспортних літаків Ан-178, які отримають ЗСУ. У відомстві додали, що вони можуть використовуватися для доставки особового складу, озброєння та легкої військової техніки посадковим і парашутним способами, а також для транспортування вантажів.

"Ці нові літаки будуть побудовані українськими громадянами, з українських комплектуючих, для українських інтересів. Власне так, як це й повинно бути", – наголосив президент Володимир Зеленський перед церемонією підписання документа.

Глава держави також зазначив, що найближчим часом він очікує на повноцінний комплексний план від керівництва ДП "Антонов" щодо відновлення та посилення кадрового потенціалу підприємства, повернення втрачених професіоналів та залучення нових фахівців.

Президент запропонував державним замовникам продовжити роботу щодо нових контрактів на виготовлення Ан-178 уже з наступного року, а уряду – опрацювати питання про створення у 2021 році української авіакомпанії, яка користуватиметься літаками "Антонова". А також – розробити державну науково-технічну програму з розвитку авіапромисловості на 2021-2030 роки та підготувати проведення відповідного засідання Ради національної безпеки і оборони України.

Довідка. Ан-178 — середній транспортний літак із турбореактивними двигунами вантажністю 15-18 тонн, який розроблявся ДП "Антонов" на базі пасажирського Ан-158 з 2010 року. Перший політ літак здійснив 7 травня 2015.

Що відомо

  • У Запоріжжі готуються передати до Збройних сил України гелікоптер Мі-8 МСБ-В, відремонтований та модифікований компанією "Мотор-Січ".
  • У жовтні Україна завершила випробування надзвукових авіаційних ракет РС-80.
На початок