Захід не погодиться назавжди заблокувати вступ України до НАТО – Кулеба

Захід не погодиться назавжди заблокувати вступ України до НАТО – Кулеба

Захід не погодиться назавжди заблокувати вступ України до НАТО – Кулеба
УНІАН

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що США і НАТО не погодяться на так звані гарантії безпеки Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР, а отже, і України.Росії, які передбачають нерозширення Альянсу на схід, зокрема і на терени України. Про це він заявив в інтерв’ю "РБК-Україна".

"Там же (серед пропозицій Росії – ред.) не лише вимога, щоб НАТО не розширювалось, там же є вимога припинити військову присутність НАТО – в країнах-членах НАТО. Я в це не вірю, бо пристати на таку вимогу в будь-якій формі – це було б найбільшим приниженням США і НАТО в історії з моменту заснування Альянсу", – стверджує глава МЗС.

Він також стверджує, що в дискусіях між Росією та Заходом запропонованих Москвою "гарантій безпеки" Україна займає активну позицію.

"Україна є ключовою причиною появи цих документів, Україна присутня в усіх консультаціях, в усіх розмовах, які ведуть з Росією. І з Україною партнери діляться тим, про що вони говорять з Росією, координують з нами свої позиції", – каже Кулеба.

Можливість укладання "великої угоди" між Росією і Заходом міністр закордонних справ назвав "ненауковою фантастикою":

"Точкові домовленості можливі, однак жодних "великих угод" з Росією бути не може, бо там зав'язана така велика кількість питань, що якщо допускати формування якогось "пакету", то цей пакет ніколи не вдасться сформувати, бо він буде постійно розростатись і ставати все більш складним".

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

Читайте також

НАТО має озброїти Україну, щоб відбити вторгнення путінської Росії — литовський дипломат

НАТО привела війська у стан підвищеної боєздатності через російську загрозу – Die Welt

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок