У Чернігові з 1 січня здорожчає холодна вода та водовідведення

У Чернігові з 1 січня здорожчає холодна вода та водовідведення

У Чернігові з 1 січня здорожчає холодна вода та водовідведення
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові з 1 січня підвищать тарифи на холодну воду та водовідведення. Таке рішення ухвалили на засіданні НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, — ред.) ще 22 грудня. Про це на розширеній нараді у міській раді повідомив директор КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко.

Зокрема, в постанові, оприлюдненій на сайті підприємства, йдеться:

"Установити КП «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради тарифи зі структурою, наведеною в додатку до цієї постанови: на централізоване водопостачання – 12,97 грн за 1 куб. м ( 15,56 грн. з ПДВ, — ред.); на централізоване водовідведення – 12,79 грн за 1 куб. м (15.34 грн. з ПДВ, — ред.)".

Тобто, разом за воду та водовідведення чернігівцям доведеться сплачувати 30,9 гривень, що на 2,7 гривні більше, ніж торік. Попередній тариф складав – 28,2 гривень.

Ця постанова набуває чинності з 1 січня 2022 року.

Коментуючи рішення комісії, Сергій Малявко заявив, що в новий тариф заклали дешеву вартість електроенергії та не врахували підвищення заробітної плати, що, в свою чергу, загрожує підприємству штрафом у розмірі майже 7 мільйонів гривень.

"Ціни на електроенергію погодили дещо меншу, зі сподіваннями на те, що в першому кварталі електроенергія буде коштувати 2,30 гривень. Але підстав щодо такої низької ціни, на мою думку, немає. Також врахована ринкова вартість, але не враховане підвищення заробітної плати. Підвищення заробітної плати не враховане на загальну суму 22 мільйони гривень з ЄСВ. Якщо ми не врахуємо підвищення заробітної плати, то автоматично інспекція з праці за недотримання галузевої угоди та недотримання мінімальних гарантій держави на 2022 рік оштрафує підприємство приблизно на 7 мільйонів гривень. Мабуть, Уряд сподівається, що ця заробітна плата перекриється за рахунок місцевих бюджетів — різниця в тарифах і ще їхнє сподівання, що буде дешева електроенергія за 2,30 і ми також перекриємо ці видатки на заробітну плату".

Посадовець додав, що всі водоканали подаватимуть судові позови до Кабміну та комісії щодо бездіяльності та доведення підприємства до банкрутства.

"Станом на 1 грудня держава не відшкодувала різницю в тарифах в сумі 45 мільйонів гривень. Крім того, заборгованість населення становить 47 мільйонів. Загалом борг підприємству складає 101 мільйон гривень", — сказав Малявко.

Деталі:

Читайте також:

Депутати Чернігівської облради прийняли бюджет області на 2022 рік

На початок