Промінь рекомендує: нові пісні від MONATIK, Jerry Heil & TiK, Art Demur

Промінь рекомендує: нові пісні від MONATIK, Jerry Heil & TiK, Art Demur

Промінь рекомендує: нові пісні від MONATIK, Jerry Heil & TiK, Art Demur

Особливість передноворічного випуску «Промінь рекомендує» - значна кількість каверів та переробок відомих пісень. Різдвяні свята традиційно щедрі на такі подарунки – і добре, що ця музична мода нарешті докотилась і до нас. MONATIK, Jerry Heil і Люсі – дякуєм за переосмислення класики. Проте не каверами єдиними можемо здивувати сьогодні. Тримайте порцію свіженького саунду від Гоні, Art Demur, Анни Добриднєвої, MONATIK, Jerry Heil та інших – і весело зустрічайте новорічні свята.

Люсі – Червона Рута 2021 (feat. KOLOAH)

Хмельничанка Христина Варламова – вона ж Люсі – одне з найяскравіших відкриттів української інді-поп сцени. Після випуску дебютної платівки «Енігма» дівчина не збавляє обертів – цього разу в її виконанні невмируща класика, але в дуже несподіваному варіанті.

«Червона Рута 2021» записана в рамках проекту «Квітка надії», присвяченого легендарному Володимиру Івасюку. Доповнену музичну реальність співачці допомагав будувати її давній колега – відомий електронний продюсер Дмитро Авксентьєв ака KOLOAH.

Нова Червона Рута жодним чином не кавер, це мелодійне та текстове переосмислення самої сакральної суті шлягеру Івасюка, спроба заповнити, за словами музикантів, «порожню клітинку» в свідомості сучасної української молоді.

Хонест – Сам У Рай

Уродженець Західної України Хонест – один з небагатьох представників жанру «spoken word» в Україні. Що у світі хіп-хопу означає швидше поетичний хист, ніж майстерність читки.

Віталій Попович (його справжнє ім’я) народився в Ужгороді, але майже одразу в дитинстві опинився у Мукачеві. У музику він потрапив досить випадково – причому не маючи перед репом та хіп-хопом жодного пієтету. І був дещо здивований, що перший трек, зроблений фактично як прикол, отримав регіональний успіх на рідному для хлопця Закарпатті.

Пісня «Нічний Вариш» стала у 2013-му вірусним приколом і швидше відсахнула Віталія від музики – надто несерйозно та брутально це виглядало порівняно з тими смислами, які він шукав в поезії, якою серйозно захопився. Попович не став розвивати цей вектор. Але доля зробила черговий оберт і Віталій, який ставився до своєї творчості швидше як до мелодекламації – повернувся до музики.

Нещодавно він під артистичним псевдонімом Хонест випустив дебютний альбом, в якому сконцентрував свої світоглядні ідеї під музику. Незалежно від того як критики назвуть цей стиль.

Art Demur – Зачарую

В Артема Мурача видався досить звивистий шлях до сцени. Він отримав базову економічну освіту, навчав англійської мови учнів, працював репортером міжнародних бюро українських телеканалів. Аж ось в 2015-му потрапив до складу шоу «Голос країни» - і почалося його нове життя.

Артем став учасником команди Тіни Кароль, яка назвала співака ретрогероєм сезону – з урахуванням його тембру та манери співу. А через 2 роки він вже виступав на сцені «Євробачення» в Києві – спочатку як статист під час технічних репетицій, а потім як бек-вокаліст.

Нарешті два роки тому співак взяв псевдонім Арт Демур і розпочав сольну кар’єру всерйоз. Незабаром має вийти його мініальбом, перший сингл якого має новорічний настрій з очевидними алюзіями на поп-музику 80-х.

MONATIK – Старі фотографії

Пісні Кузьми Скрябіна продовжують жити в нових інтерпретаціях. Цього разу нове життя старому й щемливому треку «Старі фотографії» подарував MONATIK.

За гроші не купити тільки час – ця давня максима має викарбувану тепер вже навіки мелодію для кожного українця завдяки «Скрябіну». Дмитро Монатік з трепетом та пієтетом підійшов до переспіву «Старих фотографій» - пісні, яка примушує кожного робити певний аудит своєї долі і підводити особисті підсумки.

Співак не став робити відвертий мейнстрім, а фактично прожив меседж Андрія, делікатно та вишукано заклавши його в аренбішний вайб.

Пісня «Старі фотографії» у виконанні Дмитра Монатіка увійшла до саундтреку фільму «Я, Побєда і Берлін» - екранізації книги Кузьми, яку мають представити у березні 2022 року.

Jerry Heil & TiK – Олені

Ще один несподіваний кавер в нашій передноворічній добірці – і знову це «народний» хіт.

Джеррі Хейл було всього 11 років, коли на небосхилі українського сучасного музичного мейнстріму з’явився гурт «Трезвость і культура» (скорочено ТіК), дебютний бенгер якого «Олені» одразу розірвав усі можливі ефіри. Співачка зізнається, що цей трек став з тих пір для неї та її сім’ї своєрідним атрибутом новорічних свят.

Готуючи передсвятковий міні-альбом «Мандарини і Олені», Джеррі вирішила зробити нову версію хіта в дуеті з фронтменом Тіку Віктором Бронюком. Тож через 15 років після виходу оригінальної версії маємо ще одну – для юного, так би мовити, покоління.

Схожа – Скульптура

Новому поколінню українських музикантів все більше властиве прагнення задаватись екзистенційними та світоглядними питаннями. Особливо це стосується жанру інді, - якими б на перший погляд легкими та ліричними не були пісні.

Настя Мунтяну, яку ми знаємо під псевдонімом Схожа, перед написанням нового треку задала собі питання – «А чому я, власне, тут?». Все, що нас оточує та супроводжує усе наше життя, змінює нас і лишає «шрами на шкірі нашого життя».

«Життя і люди в ньому ліплять нас, як скульптур, - говорить вона. - Кожен досвід, біль, сльози і щастя залишають сліди, з яких складається особистість. Моя пісня «Скульптура» про те, як важливо залишатись всередині справжнім і живим, попри все, що пропонує нам час».

Іншими словами – кожен з нас сам собі скульптура. Живіть тепер з цим.

Гоня – Сейф

Вже більше ніж 10 років львів’янин Ігор Гутник є частиною українського репу. Він розпочинав із батлів у складі реп-гурту Глава 94, де фігурує під іменем Ванпанчмен, а згодом почав випускати повноцінні треки. Свої сольні ідеї він втілює під псевдонімом Гоня.

Репер досить відверто висловлюється про оточуюче життя і не приховує свого певного егоїзму. Так само цей львівський хлопець щирий і у своїй відмові від алкоголю, з яким він колись мав проблеми і так само - в своєму прагненні дати належне виховання чотирирічному сину.

Часто у своїх інтерв’ю Гоня хейтить нещирість та комерційність зі своїх колег по хіп-хопу. Дістається часто і лінивій українській музичній критиці. Власне, Гоня декларує класичний нон-конформізм та відразу до будь-якого пристосуванства, принципи, які є для репу мало чи не базовими цінностями.

Новий трек під назвою «Сейф» - другий сингл з майбутнього сольного альбому Гоні, що вийде наприкінці зими.

Ці та інші треки слухай на нашій сторінці на Spotify:

Вибір редакції

На початок