Громадський ресторан Urban Space 100 27 грудня відзначив сім років з дня заснування. Цей заклад частину свого прибутку віддає на втілення проєктів розвитку Івано-Франківська, повідомляє кореспондентка Суспільного.
Керівник громадського ресторану Назар Яковів каже, що за сім років діяльності заклад став прикладом успішного соціального підприємництва.
"Унікальність полягає в тому, що 80% чистого прибутку закладу йде на розвиток міста, на гранти. Раз у квартал всі співзасновники збираються в цьому закладі та вирішують, на які проєкти спрямувати гроші. Вони обов’язково мають бути в межах Івано-Франківська, тому що це є розвиток міста", — сказав Назар Яковів.

За сім років існування Urban Space 100 реалізував 135 проєктів на загальну суму приблизно 4 млн грн, розповідає координаторка закладу Катерина Духнич. З її слів, щороку Urban Space 100 організовує чотири сезони грантів.
"Осінній сезон в нас відбувся. Він був дуже плідний, адже ми видали аж вісім проєктів на загальну суму понад 300 тис. грн. Але, на жаль, зимового сезону у нас не буде, тому що маленький чистий прибуток", — розповідає Катерина Духнич.
Серед ініціатив, які вдалося реалізувати, — реставрація дверей в історичній частині міста. Це — проєкти від громадської ініціативи "Франківськ, який треба берегти", каже Катерина Духнич. Зокрема, за гроші гранту відремонтували двері у центральному корпусі медичного університету

"У нас є різнопланові проєкти. Є екологічні ініціативи як EcoCity, у межах якого дослідники моніторять якість повітря в місті. Вони планують поставити спеціальні датчики й табло, щоб люди дивилися та знали про те, яка якість повітря в Івано-Франківську. Екологічні проєкти також стосуються сортування, є ініціативи для дітей. Ну і, звісно, урбаністичні проєкти — це мурали, які на будинках по місту", — говорить Катерина Духнич.
За традицією, щороку Urban Space 100 святкує річницю, дотримуючись певної тематики. Цьогоріч — це космічний простір.

Крім того, у цей день співзасновники закладу працюють в ролі кухарів, офіціантів та барменів. Співзасновник закладу Дмитро Мельникович розповів, що цього року працює серед кухарів. Минулого року він був у ролі офіціанта, але готувати їжу, каже, йому подобається більше. Чоловік пригадує, як вирішив стати співзасновником громадського ресторану.

"Ми давно товаришуємо з Юрою Филюком (ред. — співзасновник Urban Space 100, керівник платформи "Тепле Місто"). Тоді була така історія: ми сиділи в одній із кав’ярень міста, він каже: "Є "прикольна" ідея: створімо ресторан і назвемо його "100 ґаздів". Я повірив в ту ідею, що ми можемо якось змінювати середовище. І на той момент, сім років тому, така історія не була поширена ніде, це був такий новий досвід, було щось невідоме, якийсь крок в незрозуміле", — сказав Дмитро Мельникович.
Відвідувач закладу Павло Матчак каже, що приємно, коли за гроші відвідувачів ресторану в місті створюють щось нове.
"Я вважаю, що таких проєктів треба якомога більше, бо, на жаль, у нас влада трошки неповоротка. Тому в нас ініціатива трохи має йти знизу, показувати напрямок, куди владі рухатися", — розповів Павло Матчак.
Організатори святкуватимуть день народження Urban Space 100 зі святковим тортом.
Читайте також
- На Прикарпатті розпочався літній ґрантовий сезон від Urban Space 100
- 7 проєктів отримали підтримку у літній хвилі програми "Малі ґранти Теплого Міста"
- На Івано-Франківщині стартує зимова хвиля програми "Малі гранти Теплого Міста"
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!