У римо-католицькому костелі в Рівному відбувся фестиваль колядок

У римо-католицькому костелі в Рівному відбувся фестиваль колядок

У римо-католицькому костелі в Рівному відбувся фестиваль колядок
На фото колектив "Веселі Гудаки" з міста Бучач Тернопільської області/Фото: Суспільне Рівне

У Рівному в римо-католицькому костелі Святих Апостолів Петра і Павла 27 грудня відбувся фестиваль колядок і різдвяних піснеспівів. Участь у ньому взяли колективи з Рівненщини та інших областей, – повідомила кореспондентка Суспільного. Гурти виконували колядки українською та польською мовами.

Загалом у фестивалі взяли участь 11 колективів з Рівного, Острога, Дубенського району, Тернопільської та Львівської областей.

Учасниці колективу "Веселі Гудаки" з міста Бучач Тернопільської області Софія Бурак та Олександра Константюк розповіли Суспільному: вони виконали польські колядки та українську колядку "Дзвонять дзвони".

"Ми вже багато разів сюди приїжджали і не раз вигравали навіть. Дружня атмосфера, не хвилюємось, звикли. Буває хвилювання, перед тим як виходити, а коли починаєш співати, стає легше", – зазначили дівчата.

У римо-католицькому костелі в Рівному відбувся фестиваль колядок
На фото учасниці колективу "Веселі Гудаки" з міста Бучач Тернопільської області Софія Бурак та Олександра Константюк. Фото: Суспільне Рівне

Керівниця колективу "Sursum corda" з Острога Олена Белявська повідомила, що її гурт показав виставу "В очікуванні Різдва".

"Період різдвяний починається від Адвенту і починається він з роратнихТак звуться ранкові Служби Божі на честь Пресвятої Діви Марії, що правляться впродовж Адвенту служб. Тому, дітки йшли з такими лампадами, показували, що треба чекати на прихід Христа. Потім неділя ГаудеттеGaudete, Третя неділя Адвента – у літургічному календарі Католицької церкви та низки протестантських церков третя неділя Адвента. Залежно від дати Різдва та початку Адвенту випадає на день з 11 по 17 грудня., яка показує радість", – сказала Олена Белявська.

За її словами, вистава закінчилась колядками, які демонструють, що весь світ має співати на честь народження Ісуса Христа.

"Моя роль у вертепі була неділя Гаудетте, в перекладі Гаудетте – це радійте. Тобто, треба радіти коли Ісус приходить", – додав учасник колективу "Sursum corda" Самуель Белявський.

У римо-католицькому костелі в Рівному відбувся фестиваль колядок
На фото колектив "Sursum corda" з Острога. Фото: Суспільне Рівне

За інформацією співорганізаторки фестивалю Ірени Боровець, у костелі в Рівному цей фестиваль проходить вже кілька десятків років.

"Кількість колективів трішки менша ніж зазвичай, можливо хтось не ризикнув в ці часи долучитися. Це відбірковий фестиваль до фестивалю в Польщі. Це класна винагорода і стимулює колективи, показати свою творчість", – повідомила Ірена Боровець.

Вона нагадала, що минулоріч фестиваль колядок і різдвяних піснеспівів проводили онлайн через карантинні обмеження.

Читайте також

  • У Рівному оголосили переможців конкурсу "Настрій міста: Різдво". Переможців було кілька, вони отримали грошові нагороди від 10 до 15 тисяч гривень.
  • У центрі Рівного просто неба стартували "Різдвяні піснеспіви". Це вісімнадцятий за рахунком фестиваль пісенно-музичного мистецтва

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок