На Прикарпатті тривають перемовини між жителями села та інвестором щодо будівництва свиноферми

На Прикарпатті тривають перемовини між жителями села та інвестором щодо будівництва свиноферми

На Прикарпатті тривають перемовини між жителями села та інвестором щодо будівництва свиноферми
Фото: Суспільне Карпати

26 грудня у селі Насташине Бурштинської громади відбулося засідання погоджувальної комісії щодо будівництва свиноферми. На зібранні жителі села вислухали аргументи інвестора та виступали проти розвитку такого виду фермерства у Насташиному, розповідає кореспондентка Суспільного з місця події.

Житель села Насташине Андрій Бандура каже, що не довіряє інвестору, який хоче тут працювати.

"Інвестор у своєму детальному плані території не зобразив тих матеріалів, які повинні бути, та коли ми подали наші зауваження, то ще досі не побачили обґрунтованих відповідей", — каже Андрій Бандура

Староста села Насташине Ярослава Николяк розповідає, що 9 грудня на громадських слуханнях люди не підтримали будівництво ферми з вирощування свиней. Жінка розповідає, що спротив селян триває з 2018 року. З її слів, наразі у полі збудували паркан та завезли будівельні матеріали.

"Це є екологічні проблеми. Людей не влаштовує і мене особисто, що може зникнути вода в селі. Це — основна проблема, яка турбує багатьох жителів, тому що в нас були такі випадки. Пропадає вода на місяць, два, якщо є посуха. Ще є недовіра до забудовника", — розповіла Ярослава Николяк.

На території села у полі збудували паркан та завезли будівельні матеріали
На території села у полі збудували паркан та завезли будівельні матеріали. Фото: Суспільне Карпати

Виступити на першому засіданні комісії запросили представника інвестора Романа Мочерняка. Він розповів, як виглядатиме ферма, та надав документи, які це мають підтвердити.

"Тут будуть такі три лагуни: 55 м завдовжки, 25 м завширшки та 4 м завглибшки. Це — такий брезентовий мішок, в якому накопичується гній. Він не дає запаху та блокує потрапляння стічних вод у ґрунт. Лагуна працює за схемою: зайшло і по "відкачці". Воно на поля не повиходить", — каже Роман Мочерняк.

На зібранні жителі села вислухали аргументи інвестора
На зібранні жителі села вислухали аргументи інвестора. Фото: Суспільне Карпати

Під час засідання представниця фірми-розробника звіту "Галич Еко Груп" Романа Линник представила звіт стратегічно-екологічної оцінки такого будівництва. З її слів, у ньому прописали вплив, ймовірні викиди забруднювальних речовин та від чого може виникати шумовий вплив. Також запропонували заходи щодо збереження навколишнього природного середовища.

Міський голова Бурштинської міської ради Василь Андрієшин каже, що варто підтримати людей. Проте він нагадав і про кримінальну відповідальність щодо перешкоджання ведення бізнесу.

"Краще йти спільно з людьми, аніж — проти. Але з другого боку є процедура, яка називається перешкоджання ведення бізнесу, а це — кримінальна справа. Це — як до мене, так і до людей можуть застосувати. Якщо інвестор виконує всі зобов’язання згідно з чинним законодавством, то ми зобов’язані йому не перешкоджати, а, навпаки, надати все, щоб він міг реалізувати свої плани", — сказав Василь Андрієшин.

Після громадських слухань створили погоджувальну комісію, яка мала б вивчити питання будівництва свиноферми. До її складу увійшли жителі села, представники міськради, Держархбудінспекції, екоінспекції та Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Засідання погоджувальної комісії вирішили перенести на 30 грудня, аби люди ознайомилися з документацією на будівництво свиноферми, які надав інвестор.

Що відомо

  • Жителі сіл Конюшки та Насташине вперше вийшли на протест та перекрили дорогу Івано-Франківськ – Львів у серпні 2019 року. Тоді люди просили владу, поліцію та екоінспекцію перевірити законність будівництва свиноферми між цими селами.
  • 17 жовтня цього ж року селяни знову перекрили дорогу на знак протесту. 18 жовтня фірму-орендаря зобов’язали забрати будівельні матеріали з території, яка їм не належить. 23 жовтня близько 80 людей знову перекривали дорогу. 28 жовтня під час пресконференції народний депутат України від виборчого округу № 84 Ігор Фріс повідомив, що будівництво свиноферми між селами Насташине Галицього району і Конюшки Рогатинського району зупинили.
  • 12 грудня 2019 жителі сіл палили шини та гілки, протестуючи таким чином проти під'єднання електропідстанції на території, на якій, на їхнє переконання, споруджують свиноферму.
  • 12 червня 2020 приблизно 30 жителів сіл Насташине та Конюшки на межі Галицького та Рогатинського району Івано-Франківської області вдруге не дозволили під’єднати підстанцію на земельній дільниці, де анонсують будівництво свиноферми.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок