Зібрали коментарі: що говорять про карантин у Рівному різні люди

Зібрали коментарі: що говорять про карантин у Рівному різні люди

Зібрали коментарі: що говорять про карантин у Рівному різні люди

Ми присвятили збору різних коментарів щодо заходів з протидії поширенню коронавірусу цілий день. У цьому матеріалі – про освіту, культуру, дозвілля, релігію і не тільки.

Карантин в освіті.

Під час карантину дитячі садочки працюватимуть лише у Вараші, щоправда – частково. У них створять чергові групи для дітей працівників Рівненської АЕС, які йдуть на зміну. Про це Суспільному повідомив речник облдержадміністрації Олександр Поліщук. За його інформацією, відсьогодні карантинні заходи запроваджені у майже всіх містах та районах області, окрім Рівного та Острога, де садочки мають закрити з понеділка.

Ми застали момент, як карантин оголошують у Рівненському обласному науковому ліцеї-інтернаті. Самостійна підготовка до ДПА – це плани дев'ятикласниці Ірини Годун на три тижні без уроків.

– З одного боку рада, що немає уроків. Але з іншого боку те, що пропускаємо так багато навчання – це не дуже добре, мені здається, каже учениця.

Двояке ставлення до трьох тижнів без уроків і в одинадцятикласниці Стефанії Колесник.

– Це гарний шанс підготуватися до ЗНО, буде більше часу. Не буде тратитися на уроки, які ти не здаєш. Але трохи лякає ця ситуація. Бо ходить "кіпіш" по всьому світу і неясно скільки хворих людей і чим це все закінчиться,говорить дівчина.

Сьогодні після уроків Стефанія їде додому у Житомирську область.

– Я не збираюся весь час сидіти вдома. І буду виходити на вулицю. Тому що сидіти в закритому приміщенні може бути ще небезпечніше з позиції гігієни. У нас всюди-всюди висять бюлетені інформаційні, можна почитати і дізнатися. Але насправді засоби профілактики стандартні – не контактувати з хворими, – каже одинадцятикласниця.

Cьогодні у ліцеї уроки скорочені і тривають 30 хвилин. І після занять немісцеві учні роз'їдуться додому, – каже директорка закладу Наталія Сосюк. Тож її настанови для ліцеїстів на ці три тижні такі:

– Підручник, завдання, теплі домашні умови і завдання для самоперевірки. Це один із моментів. І, безумовно електронні ресурси, за допомогою яких ми будемо навчати дітей.

Рекомендації на час карантину рівненським школам наразі розробляють в управлінні освіти, – інформує профільна заступниця міського голови Галина Кульчинська.

Заступниця міського голови Рівного Галина Кульчинська:

– Виходимо з ситуації можливостей кожного закладу. Якщо, скажімо, у закладах нового типу – "Престиж", "Гармонія", Гуманітарна гімназія, 2-га школа мають одне комп'ютерне оснащення, більше, ніж в інших школах. І ми зараз над цим працюємо. Мова йде про коригування навчальних планів. За рахунок чого – завтра скажемо.

Задіяти дистанційну форму на 3 тижні, щоб не надолужувати згаяне після карантину за рахунок додаткових уроків, – радить начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський..

Начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський:

– Якщо умовно 3 квітня закінчуються карантинні заходи і діти повернуться в заклади освіти, то це не мають бути восьмі, дев'яті чи десяті уроки, чи навчання по суботах-неділях. Це має бути в межах того навчального контенту і навчальних годин, які передбачені за розкладом.

Національний університет водного госпордарства і природокористування. Відзватра викладачка кафедри прикладної математики Наталія Жуковська працюватиме зі студентами дистанційно.

– Лекційні матеріали по практичних роботах я буду вам завантажувати в систему "Мудл" і відправляти на корпоративну скриньку також. Кожному будуть зроблені індивідуальні варіанти і за ними кожен буде самостійно опрацьовувати. Ви зможете ставити мені запитання онлайн.

Другокурсник Артем Покальчук:

– Можливо, для інших може й будуть проблеми, але для програмістів – це взагалі круто. Програмування взагалі така річ, що дистанційно будеш потім працювати й на якісь фірми. І, думаю, це був би цікавий досвід.

У дистанційний формат навчання на час карантину переведуть увесь стаціонар Національного університету водного господарства і природокористування. Це майже 7 тисяч студентів, – інформує начальник відділу зв'язків з громадськістю цього вишу Віталій Прокопець:

– Ми будемо працювати через мережу інтернет. Це буде відео або тестова чи будь-яка інша форма зв'язку. І ми зможемо відстежити, чи справді викладач провів заняття, скільки там було студентів, чи слухали вони, чи була дискусія.

У такому форматі зі студентами працюватимуть до 3-го квітня.

Карантин в позашкільних закладах.

Відзавтра, 13 березня, заняття припинили також і в позашкільних закладах Рівного. Зокрема: в художній, музичних, спортивних школах, підліткових клубах та Палаці дітей та молоді. Водночас, у ДЮСШ-4, спортивні змагання з дозволу відповідних федерацій проводитимуть, але вхід для глядачів буде закритий.

У Рівненській художній школі цього тижня – канікули. Але з понеділка учні, – а тут їх понад 500, – на навчання не вийдуть. Тут також карантин. Директор закладу Артур Мартиненко каже, що самотужки діти програму вивчити не зможуть:

– Всі практичні завдання ми повинні виконати, виконати програму, а це робота і з натури. Якщо багато хто думає, що це можна на домашньому рівні зробити, то ні, на жаль, треба присутність викладача. Вийдемо з карантину, кожен викладач індивідуальний план буде складати по роботі. Максимально будемо загружати школу, щоб відпрацювати, надолужити ті години, які були втрачені. 

Також відзавтра навчання припиняють і в усіх дитячо-юнацьких спортивних школах. Як розповіли нам у ДЮСШ-4, тренери на час карантину дадуть вихованцям завдання – займатися спортом вдома.

Директор ДЮСШ-4 Віталій Засморжук:

– Абсолютно не буде ніяких занять, тренери працюватимуть методично. Будуть розробляти, заповнювати документацію, тобто роботи вистачає. Краще перестрахуватися, подбати про здоров'я. Я думаю, що ми весь навчальний процес наздоженемо.

Крім занять з дітьми, у ДЮСШ-4 проводять спортивні змагання. За словами Віталія Засморжука, матчі відміняти не будуть, втім, глядачів туди не допускатимуть.

– Надійшло роз'яснення з федерацій. В цю суботу "Кардинал-Рівне" прийматиме "Продексім-Херсон". Є чітка вказівка, що матч відбудеться без глядачів. Ми будемо особливо забезпечувати режим їх тренування та ігор, будемо частіше займатися дезінфекцією, прибиранням залу перед іграми та після.

Карантин і церкви.

Долучитися до обмежувальних заходів на час карантину закликав духовенство Рівненщини заступник голови обласної адміністрації Сергій Гемберг.

Сьогодні він зустрівся з представниками Православної церкви України, УПЦ Московського патріархату, греко- та римокатолицької церков, а також керівниками протестантських громад. Зокрема, Сергій Гемберг запропонував вивчити можливість проведення дистанційних богослужінь та закликав священників проводити роз’яснення серед вірян щодо поширення коронавірусу та важливості дотримання санітарно-гігієнічних норм.

Єпископ Рівненський і Сарненський ПЦУ Гавриїл:

– Ми будемо закликати людей використовувати все те, які є приписи медицини, звичайно. В нас залишається все, як було. Прийде 202 наших парафіянина, буде 202. Прийде 20, буде 20.

Голова релігійної організації "Ковчег Спасіння" Микола Сільковський:

– Ми хочемо бути законослухняні. Ми можемо виконати цю умову, але я думаю, що було би правильно хоча би від Рівненської області написати прохання, щоби якось було переглянуто хоча би до 400 чоловік в церкві. І це вже було б легше.

Директор міжнародної місії "Обітниця миру" Олег Абатуров:

– Ми на зв’язку з нашими керівниками в інших країнах. І ми дивимося, в якій країні, які умови на сьогоднішній день, чи посилати зараз туди людей, чи не посилати. Ми зважаємо на ці всі речі.

Карантин і заклади культури.

Усі концерти і вистави в облмуздрамтеатрі до 3-го квітня – скасували. Як розповіла речниця закладу Ірена Боровець, на невизначений термін перенесли концерти Ірини Білик, ансамблю Сухішвіллі і Любомира Мельника. Афіші цих заходів вдень ще були розташовані на фасаді театру. Придбані квитки тепер можна повернути у касу.

Заплановані на березень вистави театру перенесли на травень. Мова про більше десяти постановок. Сьогодні в театрі розпочинається остання вистава в березні – "Наталка Полтавка" у виконанні гостей зі Львівського театру.

Речниця облмуздрамтеатру Ірена Боровець:

– Березень активний у театрі, це в переддень Дня театру міжнародного, ми планували 27 березня збиратися всі разом. Тепер – невідомо. В березні з усіх, хто планував приїхати, ми не побачимо нікого, тому що карантин. Але організатори ведуть перемовини з виконавцями. Просимо всіх не панікувати, якщо не потрібні терміново кошти – квитки не здавати. Чекайте, дати ми обов’язково повідомимо на нашому сайті.

У театрі ляльок, за словами його директора Володимира Данилюка, вистав не скасовуватимуть, адже кількість місць, які є у театрі, не перевищує допустимої норми.

Зоопарк, як повідомив Суспільному його директор Олег Павлюк, працюватиме в штатному режимі, так як зоопарки не підпадають у список карантиних заходів.

Також журналісти Суспільного зв'язались із директором Рівненської обласної філармонії Миколою Орешком. Він повідомив, що всі заплановані заходи будуть перенесені. Більш детальну інформацію про це пообіцяв оприлюднити пізніше на офіційному сайті закладу.

У Міському будинку культури та Палаці культури всі заплановані концерти скасували. Щодо кінопалацу "Україна", то його директор Серій Дем'янков повідомив, що на час карантину кіносеансів не буде.

Авторки: Оксана Туз, Лілія Майорова, Катерина Сірук, Валентина Гордич

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди