Японський фігурист виконав спробу історичного стрибка на чемпіонаті. Чому його не зарахували: відео

Японський фігурист виконав спробу історичного стрибка на чемпіонаті. Чому його не зарахували: відео

Японський фігурист виконав спробу історичного стрибка на чемпіонаті. Чому його не зарахували: відео AP

Юдзуру Ханю зупинився у кроці від неймовірного стрибка на домашньому чемпіонаті.

У Японії закінчився чемпіонат з фігурного катання. Він мав стати визначальним у контексті формування олімпійської збірної Японії з фігурного катання на Олімпіаду-2022.

Серед головних претендентів на потрапляння в олімпійську команду Японії був 2-разовий олімпійський чемпіон Юдзуру Ханю. В активі японця - одразу кілька історичних досягнень та стрибків, які йому вдалося виконати першим у світі: зокрема, у 2019 році у Канаді Ханю перший успішно виконав четверний рітбергер на челенджері Autumn Classic International у 2016 році.

На чемпіонаті Японії Ханю ледь не став автором ще одного історичного стрибка. Але його спробу не зарахували.

Що сталося?

У заключний день змагань Ханю намагався виконати четверний аксель. Він передбачає, що фігурист здійснює стрибок і в повітрі обертається навколо осі чотири з половиною рази, після чого робить успішне приземлення на одну ногу.

Жодному фігуристу в історії не вдавалося виконати четверний аксель на офіційних змаганнях. Проте під час тренування перед турніром Ханю кілька разів вдавалося наблизитися до успішно виконання.

На самому ж чемпіонаті Японії Юдзуру Ханю намагався виконати історичний стрибок. Японцеві вдалося приземлитися на ноги після спроби четверного акселя, за що він у підсумку отримав оцінку. Однак сам стрибок йому так і не підкорився.

Чому судді не зарахували четверний аксель Ханю?

Згідно з вердиктом суддів, Ханю виконав стрибок з грубою помилкою. Японський фігурист сильно недокрутив стрибок (більш, ніж на півоберта), а також приземлився на обидві ноги.

Судді зарахували стрибок Ханю як четверний аксель, але через сильний недокрут знизили вартість базової оцінки до потрійного, тобто 8 балів. За помилку на приземленні її знизили до 4.11 бала

Попри зниження оцінки, Юдзуру Ханю став чемпіоном Японії, вигравши й коротку, й довільну програму. І відібрався на Олімпійські ігри в Пекіні.

Що відомо

  • Ханю упродовж п'яти сезонів поспіль посідав перше місце у світовому рейтингу (з 2013/14 по 2017/18).
  • Японський фігурист першим виконав три четверних стрибки у другій частині програми. Відбулося це на командному чемпіонаті світу у 2017 році.
  • Також Ханю став першим фігуристом в історії, який успішно виконав комбінацію четверний тулуп - потрійний аксель (на гран-прі в Гельсінкі у 2018 році).
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу