У Новгороді-Сіверському відкрилась виставка художниці, яка почала малювати у 57 років

У Новгороді-Сіверському відкрилась виставка художниці, яка почала малювати у 57 років

У Новгороді-Сіверському відкрилась виставка художниці, яка почала малювати у 57 років оригінал

Навчилась малювати професійного у 57 років. Тепер навчає цьому дітей. У виставковій залі народного аматорського клубу «Княжа скарбниця» відкрилась перша персональна виставка вчительки з Новгород-Сіверської школи №2 Олени Шевцової. Бачила роботи художниці наша Наталія Скляренко.

З дітьми Олена працює 36 років, викладає біологію. Вчителькою малювання стала п’ять років тому. Каже, на уроках часто поєднує ці два предмети. Тому на малюванні - комахи, звірі та дерева – основні теми.

Учениця Новгород-Сіверської школи №2 Анна Барботько каже: «Мені дуже подобається малювати тварин».

«У школі була виставка «Світ своїми очима». Я малювала комаху та листочки дуба», - розповідає учениця Новгород-Сіверської школи №2 Марина Салай.

Сама ж художниця Олена Шевцова каже: «Першим найбільшим подарунком у моєму житті був подарунок від моєї мами. Вона, коли мені було десь років сім, бачачи, що я малюю у звичайному зошиті за дві копійки простим олівцем, не маючи олівців кольорових, купила мені за п’ять копійок альбом і 12 кольорових олівців».

Малювала все життя – каже Олена. Свої малюнки на загал не показувала. На персональну виставку зважилася, коли виповнилося 62. Ці картини написані Оленою за останні п’ять років. На них – пейзажі, натюрморти, птахи, тварини.

«Дуже подобаються майже всі картини, особливо ось ця картина з конями. Олена Василівна любить природу, любить село. Це нагадало наше дитинство, де ми подорожували», - говорить відвідувачка виставки Надія Синегуб.

Директорка Новгород-Сіверської школи №2 Тамара Плотнікова каже: «Олена Василівна – особистість неординарна. Вона за фахом вчитель біології, спеціаліст вищої категорії з педагогічним званням «старший вчитель», але в ній органічно поєднується реаліст і романтик».

На виставці тридцять одна робота художниці. Картини написані олією, аквареллю, гуашшю, простим олівцем. Є роботи на полотні, інші – на картоні.

«В нашому клубі багато людей приходить і вони тут починають розвиватися. Але коли я побачила ці роботи, я, чесно кажучи, була приємно шокована. Захотілося про цю жінку дізнатися більше», - розповідає керівниця народного аматорського клубу «Княжа скарбниця» Ольга Луговська.

Навчилася писати картини професійно захотіла у 57 років, пригадує Олена. Уроки брала у колег-вчителів.

«Я зустріла таку чудову людину Канторез Тетяну Миколаївну. Вона вела у першій школі гурток для дітей і я ходила туди. Сиділи діти – перший, другий, п’ятий, сьомий клас і я сиділа і спостерігала, як вона проводила ось ці заняття», - згадує Олена Шевцова.

Малювання для неї – це своєрідне заспокійливе, говорить художниця.

«Це робота для душі. Це ліки для душі. Багато у житті трапляється таких життєвих ситуацій, коли малювання просто лікує душу людини. Воно допомагає. Це спонукало мене і зробити ось цю виставку».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди