МОЗ затвердило єдиний протокол лікування бронхіальної астми в дітей

МОЗ затвердило єдиний протокол лікування бронхіальної астми в дітей

МОЗ затвердило єдиний протокол лікування бронхіальної астми в дітей
УНІАН

Міністер охорони здоров'я Віктор Ляшко 24 грудня підписав наказ про затвердження новий уніфікованого клінічного протоколу "Бронхіальна астма в дітей". Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Це перше з 2013 року оновлення протоколу для лікування бронхіальної астми в дітей. МОЗ запевняє, що документ "повністю відповідає сучасним потребам охорони здоров'я" і встановлює єдині вимоги до діагностики й лікування хвороби.

Астма – це хронічна хвороба, ознаками якої найчастіше є періодичі напади задишки й свистячі хрипи. Інтервал між нападами може коливатися від однієї години до одного дня. Як правило, напади відбуваються під час фізичної активності або вночі.

За даними ВООЗ, на бронхіальну астму наразі страждають 235-300 мільйонів людей у всьому світі, а до 2025 року цей показник може зрости до 400 мільйонів. Хвороба найчастіше розпочинається в дитинстві.

Науковці досі не знають точних причин виникнення астми, але схиляються до того, що найпоширенішими чинниками її виникнення є генетична схильність і зовнішні фактори. Вважається, що астму не можна повністю подолати, але лікування дозволяє контролювати симптоми й перебіг захворювання.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Що відомо

Читайте також

День хворих на бронхіальну астму. Що варто знати кожному

Щеплення проти коронавірусу при астмі — історія Анастасії і відповіді лікарки

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок