Абонентську плату за водопостачання та водовідведення для усіх споживачів “Рівнеоблводоканалу” запровадять не з 1 січня 2022 року, а пізніше. Про це Суспільному повідомив заступник директора підприємства Микола Ткачук. Він пояснив нюанси щодо цього нововведення.
Звідки взялась абонплата
Зі слів Миколи Ткачука, абонплата – це платіж, який споживач сплачує підприємству за укладання договору, рознесення квитанцій, нарахування, стягнення боргів через суди. Також йдеться і про повірку “вузла комерційного обліку” – це весь приватний сектор і орієнтовно 200 багатоквартирних будинків у Рівному, які обліковують послугу на весь будинок, а не на конкретну квартиру.
“Раніше ці витрати були у тарифі, але з 1 січня нацкомісія їх виключила з тарифу і для нас є така законодавча можливість – проводити нарахування плати за абонентське обслуговування. Якщо її не проводити - тоді нам доведеться закрити абонвідділи, квитанцій не буде, нарахування не буде і ми не зможемо здійснювати свою основну діяльність”, – каже заступник директора водоканалу.
Як нараховується абонплата
Абонплата вираховується окремо і на водопостачання, і на водовідведення.
“Тому що є абоненти, у яких тільки водопостачання, є абоненти, у яких тільки водовідведення, а є такі, у кого і водопостачання, і водовідведення. Граничний розмір цієї абонплати встановлений постановою Кабміну №808, він не буде перевищувати 67 гривень. Однак, наші витрати дозволяють нам зробити ці витрати не 67 гривень, а набагато меншою”, – каже Микола Ткачук.
Зі слів представника водоканалу, абонплата буде запроваджена не з 1 січня, а тільки після того, коли підприємство опублікує публічний договір, який наразі ще на затвердженні в Кабміні.
“Кожен споживач за місяць часу приєднається до цього публічного договору, і кожному споживачу на сайті буде вказаний його розмір абонплати. Вона буде варіюватись: є споживачі, у яких немає лічильників - це одна абонплата, а є ті, у кого є вузол комерційного обліку - це буде трішки вища сума, оскільки там буде частинка суми на повірку цього вузла.
В постанові Кабміну сказано: плата за абонентське обслуговування встановлюється для кожного окремого об’єкту нерухомого майна, або для об’єктів нерухомого майна, які знаходяться за однією адресою.
“Якщо, умовно, є цілісний майновий комплекс, наприклад, НУВГП, де п’ять корпусів і в них є п’ять лічильників - для них буде одна абонплата. Вона також нараховується і для юридичних осіб, не тільки для категорії “населення”. Якщо мова йде про, наприклад, будинок №100, квартира №5 – це одна адреса, один об’єкт нерухомого майна і для нього окремо нараховується абонплата раз на місяць”, – пояснює Микола Ткачук.
Про вартість абонплати
Граничний розмір абонплати, відповідно до постанови уряду, станом на 1 липня 2021 року розраховується, виходячи з прожиткового мінімуму 2294,00 грн. Він становить:
- водопостачання – 33,74 грн (з ПДВ);
- водовідведення – 33,74 грн (з ПДВ).
“Це гранично допустима сума, тобто не більше, ніж. В інших містах абонплату нараховують ще з літа, точно знаю за Київ, Луцьк, Дніпро, Харків. Ми цю плату нараховуємо зараз дуже обмеженій кількості людей, які вже уклали з нами нові договори. Переважно йде мова про новобудови і таких споживачів у нас не більше тисячі зі 100 тисяч. Тобто зараз 1% наших абонентів сплачує абонплату”, – зазначає заступник директора водоканалу.
Микола Ткачук припускає, що абонплату нараховувати усім споживачам почнуть, ймовірно, з лютого 2022 року.
Що відомо
- 24 грудня у водоканалі повідомили про підняття тарифів на водопостачання і водовідведення з 1 січня 2021 року. Наразі споживачі платять 12,18 грн за один м³ за водопостачання та 11,46 грн за м³ за водовідведення. З 1 січня 2022 централізоване водопостачання – 16,68 грн за один м³ (з ПДВ), централізоване водовідведення – 15,912 грн за один м³ (з ПДВ).
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram