У високогірних селах Буковини через хуртовини замело центральні дороги. Там температура повітря сягає 15 градусів морозу. Взимку люди їздять до магазину раз на місяць на санях, запряжених кіньми. Мішками купують зерно для худоби та борошно для випікання хліба. Суспільне дізналося, як зимують буковинські гуцули.
У селі Самакова живе приблизно 600 людей. Є школа та медпункт. Більшість місцевих тримають багато худоби, коні є майже у кожному дворі. Часто ними доправляють хворих, оскільки швидка не доїжджає.

У коментарі Суспільному Буковинка Марія Микичук сказала, що до її будинку на хуторі — три кілометри. Через те, що в магазин їздять раз на місяць, наперед купують зерно для коня та борошно, щоб випікати хліб.
Кіньми зручно їхати ґрунтовою дорогою, розповідає місцевий житель Дмитро Паучек. Взимку це чи не єдина можливість спуститися з гір в село. Дехто з місцевих жителів має позашляховики, якими також їздить.

У Самаковій є один медик на село. У жовтні Марія Николайчук облаштувала стаціонар та лікувала людей з COVID-19, оскільки швидкої допомоги у селі немає.
"Може трапитись, що швидка з сусідніх сіл довго їде. А я прибіжу швидко, кіньми довеземо людину до медпункту. Ми тут разом живемо, мусимо допомагати одне одному", — говорить Марія.

Нещодавно бригада швидкої не змогла дістатися до людини з забоєм ноги через снігові замети. За словами голови громади Олексія Скрипчука, шляхи розчищають, однак через сніг, їх швидко замітає.

Громада закупила техніку для розчищення снігу, однак через круті схили вона не завжди може доїхати до віддалених хуторів.
Що відомо
- На утримання доріг взимку витрачають приблизно 150 тисяч гривень. У гірському селі живе приблизно 600 людей.
Читайте також
Буковинське озеро, де щороку зимують десятки лебедів, обміліло. Зараз там двоє птахів