У Франківському драмтеатрі поставлять антиутопію за мотивами малої прози Івана Франка

У Франківському драмтеатрі поставлять антиутопію за мотивами малої прози Івана Франка

У Франківському драмтеатрі поставлять антиутопію за мотивами малої прози Івана Франка
Фото: Суспільне Карпати

26 та 28 грудня у Франківському драмтеатрі відбудеться прем'єра антиутопії "Навернений грішник". Виставу створили за мотивами "Бориславських оповідань" Івана Франка. У ній ідеться про драматичну добу в Бориславі на межі XIX-XX ст., розповів під час пресконференції режисер постановки Назарій Панів.

"Навернений грішник" — це четверта робота режисера Назарія Паніва. За його словами, для сценарію постановки обрали "Бориславські оповідання" Франка невипадково. Для творчого колективу головний завданням є розширити межі знань та уяви про самого письменника, розповідає Назарій Панів.

"Я сам родом — з Борислава. Це — така данина рідному місту. Щодо жанру постановки, то це — антиутопія. Він зустрічається на сценічних майданчиках нечасто. Але сам Франко диктує його, оскільки він у "Бориславських оповіданнях" наголошує саме на вибір, що буде і в нашій виставі", — розповів Назарій Панів.

Режисер каже, що атмосферу вистави створять ексклюзивні світлини старого Борислава, які дав краєзнавець Ігор Романюк. Звукорежисер театру Сергій Базовський написав оригінальну музику.

За словами художнього керівника драмтеатру Ростислава Держипільського, для театру, який має ім’я Івана Франка, звернення до його текстів – це духовна потреба.

"Насправді мене зачепили ці оповідання. Навіть зараз, на мою думку, вони є актуальними, коли був ухвалений закон про земельну реформу. Найбільше мене вразив той жах, який відбувався тоді в кінці XIX на початку XX ст. Ну і багато інших моральних аспектів, які геніальний Іван Франко завжди зачіпає у своїй творчості", — говорить Ростислав Держипільський.

Він також додав, що ця вистава може стати "репертуарною окрасою театру".

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок