Уряд звільнив від використання РРО підприємців, що працюють в селах

Уряд звільнив від використання РРО підприємців, що працюють в селах

Доповнено
Уряд звільнив від використання РРО підприємців, що працюють в селах
.

Уряд звільнив підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю в сільській місцевості, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Відповідне рішення було ухвалене у четвер, 23 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

В Мінекономіки кажуть, що рівень доходів підприємців в селах значно менший, ніж в містах, а в умовах карантинних обмежень він ще більше знизився. Витрати на придбання РРО стануть для них додатковим фінансовим навантаженням, що матиме негативні наслідки для бізнесу. В той же час, використовувати програмні РРО, як альтернативу, не всі з них можуть через нерівномірне покриття швидкісним Інтернетом або його відсутність в селах, відзначили у відомстві.

“Тож уряд вирішив підтримати таких підприємців, щоб вони не закривали бізнес і не звільняли своїх працівників, та надати їм можливість не застосовувати у своїй діяльності РРО”, — прокоментувала перша віце-прем'єр-міністерка України - міністерка економіки Юлія Свириденко.

Згідно з рішенням Уряду, від обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій звільняються суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій. Це 167 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до Податкового кодексу України з 1 січня 2022 року платники єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки, повинні застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, нагадали у міністерстві.

Читайте також

Засіб боротьби з тіньовою економікою чи тиск на бізнес. Експерт про касові апарати

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок