"Схеми": депутат ОПЗЖ має громадянство Росії. Що про нього відомо

"Схеми": депутат ОПЗЖ має громадянство Росії. Що про нього відомо

"Схеми": депутат ОПЗЖ має громадянство Росії. Що про нього відомо
Фото: Wikimedia Commons

Народний депутат фракції "Опозиційна платформа – За життя" у Верховній раді Олександр Пономарьов принаймні останні 18 років має чинне громадянство Росії. Також чоловік пов’язаний із підприємствами, які підозрюються в постачанні неякісних мастил Збройним силам України. Сам Пономарьов заперечує це.

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми".

59-річний Олександр Пономарьов – непублічний депутат, але опитані "Схемами" мешканці Бердянська й експерти кажуть про його суттєвий вплив на те, що відбувається в місті. Зокрема Пономарьов міг бути причетний до відставки мера Бердянська Валерія Баранова в листопаді 2021 року.

Офіційно Пономарьов не має бізнесу. Але "Схеми" зафіксували листування депутата з кількома керівниками й засновниками бердянських підприємств. Крім того, двоє племінників, помічник і, ймовірно, цивільна дружина Пономарьова є власниками російсько-українського торгового дому "Агрінол" – воно займається виробництвом машинного мастила, зокрема і для Збройних сил.

У 2018 році Служба безпеки України (З вересня 2021 року справу веде Держбюро розслідувань) встановила, що представник фірми надав 1,5 мільйона гривень хабаря одному з начальників командування Сухопутних військ ЗСУ для перемоги в тендері у 2016-му. Тоді сам Пономарьов (який формально не має стосунку до "Агрінолу") публічно захищав дії компанії. Поки розслідування триває, "Агрінол" продовжує постачати мастила ЗСУ.

Два незалежні одне від одного джерела "Схем" стверджують, що Пономарьов має громадянство РФ. Згідно з отриманими розслідувачами документами, російський паспорт депутат отримав у 2003 році в Рязанській області. Як випливає з графи про підстави для отримання громадянства, Пономарьов перед тим мешкав у РФ протягом п’яти років.

"Схеми": депутат ОПЗЖ має громадянство Росії. Що про нього відомо
Документи про наявність російського громадянства в Олександра Пономарьова. Фото: Схеми / скриншот відео

Крім того, пошук за вказаними в отриманих "Схемами" документах даними в базі управління з питань міграції МВС Росії показує, що документ у 2007 році було замінено на новий (тоді Пономарьову виповнилося 45 років, і він за законом РФ мав отримати новий паспорт) і він є чинним.

Позиція Пономарьова

Сам Пономарьов стверджує, що російського громадянства не має, "а якщо десь на нього документи 20-річної давнини залишились, то це треба уточнювати".

"Це було ще в радянський час, він був анульований ще тоді… По-моєму, 1986 рік, якщо не помиляюсь. Це було до розділення країни… Не знаю, чи дійсний він… Я востаннє торкався цього років 20 тому точно… Я був у Росії за останні 15 років лише раз на будівельній виставці", – заявив Пономарьов "Схемам".

Але, за даними "Схем", з 2003 року Пономарьов принаймні чотири рази був у Росії, востаннє – у лютому 2017 року.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок