У Полтаві чоловік провалився під кригу і загинув. Сталося це на ставку у мікрорайоні Рибці. Тіло чоловіка діставали водолази. Цього року у холодний період таких випадків було 18. Про це Суспільному розповів начальник відділу обласного управління рятувальників Андрій Ярощук.
Зі ставка у полтавському мікрорайоні Рибці 23 грудня дістали тіло чоловіка. 41-річний полтавець провалився під лід і не зміг самостійно вибратися.
"Надійшло повідомлення від місцевих, що на озері по вулиці Правденка людина опинилася під кригою.Тіло даного чоловіка направлено на судово-медичну експертизу. Всі обставини зараз встановлюються", – говорить речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

"З початку року на території Полтавської області вже сталося 55 нещасних випадків на воді, внаслідок чого загинуло 49 осіб, з них троє дітей. В холодний період року загинуло 18 осіб", – каже начальник відділу обласного управління ДСНС Андрій Ярощук.
Виходити на кригу на водоймах безпечно тоді, коли товщина льоду досягне 8 сантиметрів, каже Андрій Ярощук
"Якщо ви провалилися під лід, треба максимально перенести свою вагу тіла на площу льоду, і намагатися вибратися на лід, щоб далі не провалитися, а також кликати на допомогу. Якщо став свідком, треба дістати мотузку, ремінь або палку. І, розпластавшись на льоду, підійти ближче до ополонки і кинути предмет. І телефонувати 101", – додає Андрій Ярощук.

"Повзком до нього підбираємося, щоб правильно розприділити вагу, бо стоячи відразу провалитеся, не дійдете. Ми дивимося по ситуації – яка товщина льоду, на якій дистанції перебуває людина, яка провалилася. За допомогою рятувального плоту ми можемо (рятувати людей – ред.). У нас завжди сигнальний кінець на ньому, спеціальні костюми", – розповідає водолаз рятувально-водолазної служби Сергій Кустолян.
За словами начальника відділу обласного управління рятувальників Андрія Ярощука, торік в області нещасних випадків на воді було на десяток більше, ніж цього року – 65. Із них 16 трапилися у холодну пору. Десять людей загинули, провалившись під лід.