У Хмельницькому склали 6 адмінпротоколів за незаконний продаж ялинок

У Хмельницькому склали 6 адмінпротоколів за незаконний продаж ялинок

У Хмельницькому склали 6 адмінпротоколів за незаконний продаж ялинок
Фото: Суспільне Поділля

Шість протоколів за день склали екологічні інспектори за незаконну торгівлю ялинками у Хмельницькому. Про це розповів державний інспектор з охорони навколишнього середовища обласної екоінспекції Роман Тройчук. Про те, як проводять перевірку та яку інформацію може зчитати з електронного чіпу покупець, дізнавалося Суспільне.

Ялинку без чіпу не купував би, каже хмельничанин Ростислав Капура: "Я би купив чіповану ялику. Це є законно: власник посадив її, має права на її вирощування, вирубав її і на неї почепили чіп, що вона є законно вирубана, і законно вирощена".

За словами Лариси Конончук, чіпування стає на заваді незаконній вирубці дерев. Додає: "Для мене важливо, щоб ялинка була чіпована. Має бути все законно, щоб не було незаконної вирубки і так далі. Має бути порядок".

Продавчиня Олена другий день торгує сосною. Має усі необхідні документи, говорить жінка: "Торгуємо ми вже другий день, документи в мене в порядку. Сосна новорічна, Головчинці, лісництво. 80 сосен в нас зараз є на місці. Підходьте, беріть".

На продавця ялинами Григорія Лопатчука інспектори склали адмінпротокол, розповідає державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища області Денис Нагорний. Сам продавець пояснює: "В мене була одна ялинка без чіпу. Одна. Може, то випадково появилася межи тими ялинками, може, прорахувалися".

Електронний чіп дає інформацію від періоду заготівлі до періоду реалізації ялини, каже державний інспектор з охорони природного середовища обласної екоінспекції Денис Нагорний: "Цей чіп в результаті сканування показує всю інформацію про дане дерево: порода дерева, висота, з якого лісгоспу було вивезено, реалізовано".

Державний інспектор з охорони природного середовища Роман Тройчук каже: склали шість адмінпротоколів за статтею 88 частиною 1 адміністративного кодексу України, що є порушенням статті 10 закону України "Про рослинний світ". За його словами, перевірки щодо законності реалізації новорічних ялинок триватимуть включно до 31 грудня.

Читайне новини Суспільне Поділля також у Фейсбук

На початок