Перевірка: як черкасці дотримуються карантинних вимог у "жовтій" зоні

Перевірка: як черкасці дотримуються карантинних вимог у "жовтій" зоні

Перевірка: як черкасці дотримуються карантинних вимог у "жовтій" зоні
Суспільне Черкаси

Сім порушень за півтори години перевірки закладів на дотримання карантинних вимог зафіксували 23 грудня під час рейду працівники Держпродспоживслужби спільно із поліцією у Черкасах. Розповіла Суспільному начальниця відділу головного управління Юлія Сокирка.

Із 23 грудня Черкаська область перейшла із "червоної" зони до "жовтої", втім карантинні обмеження ще діють. Перевірку на дотримання протиепідемічних вимог розпочали із Фермерського ринку. хоч при вході наявний антисептик та журнал дезінфекції території, порушення все ж зафіксували, розповіла Юлія Сокирка:

"У вас не дотримувався масковий режим: працівники ринку та відвідувачі були без масок. За дотримання протиепідеміологічних вимог на ринку несе відповідальність адміністрація ринку".

Як черкасці дотримуються карантинних вимог у "жовтій" зоні
Суспільне Черкаси

За словами продавця Івана Іванова, про дотримання маскового режиму адміністрація працівників попереджає:

"Якщо хтось без масок, то роблять зауваження. Зрозуміло, що потрібно дотримуватися, тому що коронавірус розповсюджується. Захищаємо себе, бо люди різні є: одні ходять кашляють, чхають. Страхуюсь від усього".

Окрім недотримання маскового режиму, було й порушення дистанції.

"Відсутнє маркування щодо дистанції півтора метра між відвідувачами і персоналом закладу. На адміністрацію закладу буде складено протокол про адміністративні правопорушення. Передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу на суб’єкті господарювання у розмірі від шести до 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян".

Як черкасці дотримуються карантинних вимог у "жовтій" зоні
Суспільне Черкаси

Як розповів менеджер з адміністративної діяльності Олексій Федоренко, порушення виправлять до кінця дня і штраф готові заплатити:

"Ми сплатимо цей штраф, якщо відповідальність лежить на нас і посилимо, я думаю, з нашої сторони контроль за орендарями та за покупцями".

Далі перевіряли готель біля ринку. Всередині адміністратор і відвідувачі без масок. Останні, після зауваження одягають їх і заперечують, що порушили масковий режим.

На адміністратора закладу склали постанову про адміністративне правопорушення, зазначив дільничний офіцер Олександр Петрович:

"За частиною 2 статті 44-3 — це знаходження в громадському місці без засобів індивідуального захисту, тобто захисної маски. Відповідальність передбачає штраф від десяти до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян — це від 170 до 255 гривень".

Температуру вимірювали, проте спеціального журналу для запису цих даних немає, розповіла адміністраторка закладу Катерина В'язовська:

"У нас на персонал: я і бухгалтер. Чесно сказати, ми навіть не знали, що його треба заводити".

Як черкасці дотримуються карантинних вимог у "жовтій" зоні
Суспільне Черкаси

Наявний антисептик не маркований, а всі продемонстровані засоби дезінфекції приміщення не відповідають санітарним нормам, додала Юлія Сокирка. Загалом у цьому закладі виявили п'ять порушень:

"Недотримання маскового режиму, відсутність маркування дистанції півтора метра, недотримання дезінфекційного режиму, тобто не проводиться дезінфекція поверхонь, приміщень. Також не вимірюють температуру персоналу, відсутня місткість для збору засобів індивідуального захисту. Складено протокол про адмінправопорушення. Відповідальність так само передбачає накладення штрафу".

Як зазначила адміністраторка Катерина В'язовська, зауваження готові виправити:

"Зараз виправимо: маску я одягла, відро зараз поставимо, підемо купимо засіб для обробки поверхонь. За годину ми все виправимо".

За словами пані Юлії, для роботи закладів у "жовтій" зоні діють ті ж обмеження, що й у "червоній", окрім установ непродовольчої торгівлі та торговельних центрів, на які вже не розповсюджуються заборони щодо функціонування за відсутності вакцинації, або ПЛР-тестів або швидкого тесту, або довідки про перенесення хвороби.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок