Більша частина — на освіту: депутати ухвалили бюджет Черкас на 2022 рік

Більша частина — на освіту: депутати ухвалили бюджет Черкас на 2022 рік

Більша частина — на освіту: депутати ухвалили бюджет Черкас на 2022 рік
Суспільне Черкаси

Депутати Черкаської міської ради 23 грудня проголосували за прийняття бюджету міста на 2022 рік. Таке рішення підтримали 40 депутатів під час шістнадцятої сесії міськради.

Про це повідомила власна кореспондентка Катерина Криниця з місця події.

Директорка департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Тетяна Харенко розповіла, що бюджет на 2022 рік більший ніж торік:

"У проєкті бюджету передбачено три з половиною мільярди гривень також бюджетна комісія додала ще близько 400 мільйонів гривень. Більша частина бюджету спрямована на освіту - 1,5 мільярда, 118 мільйонів на охорону здоров'я, 27 мільйонів направлено на резервний фонд. 112 мільйонів гривень у вигляді реверсу у нас забирає держава, однак ми ще будемо просити скасувати таке рішення".

"Минулого року бюджет був трохи понад три мільярди, нині — за рахунок податку з доходів фізичних осіб відбулося зростання (податок з доходів фізичних осіб наступного року складатиме 64% замість 60-ти)", — пояснила Тетяна Харенко.

Більшу частину бюджету забирає освіта півтора мільярда гривень. Керівник міського департаменту освіти Богдан Бєлов розповів, що кошти спрямуються на заклади освіти, культуру та спорт:

"Це понад 120 закладів, тож відповідно найбільша складова — це заробітні плати наших педагогів. Наступне — забезпечення оплати комунальних послуг. Далі йдуть різноманітні програми, у нас їх 16 і кошти спрямуємо на виконання цих програм. Також цим бюджетом забезпечуються видатки на харчування дітей 1-4 класів і категорійних дітей у школах, харчування у дитячих школах, харчування у дитячих садочках, стипендії талановитим дітям, оплата участі у спортивних змаганнях, тобто багато позитивних соціальних речей і кошти на це виділені. Спочатку ми у бюджеті закладали більшу суму, однак департаменту урізали деякі кошти та не критично. На основні потреби коштів вистачить".

Директор департаменту охорони здоров’я Черкас Всеволод Кульчиковський розповів на що спрямують кошти:

"Наступного року ми продовжимо фінансувати ті програми, які фінансували минулого року. Це і технічні засоби, засоби для людей з інвалідністю, і пільгові медикаменти і надання стоматологічних послуг. Звичайно, що передбачені кошти і на медикаменти, і на вироби медичного призначення. З врахуванням цьогорічного досвіду, ми спланували обсяг видатків таким чином, щоб вони компенсували потреби галузі".

Також на сесії депутати виділили три мільйони гривень з резервного фонду для територіальної оборони.

Депутатка черкаської міськради від фракції "За майбутнє" Любов Маборода зауважила, що окрім того, що прийняти бюджет, його потрібно ще виконати:

"Бюджет — це головний документ міста. Я рада, що ми прийняли бюджет міста і бюджет розвитку, який раніше приймали в березні-травні. Бюджет минулого року, був виконаний лише на 67%, на 240 мільйонів недофінансований бюджет розвитку цього року. Освіта профінансована на 48%, ЖКГ на 52%. Є побоювання, що і наступного року бюджет не буде повністю використаний".

Депутат Павло Карась проголосував "за" прийняття бюджету міста:

"У Черкасах є проблема з міським бюджетом, а саме тому, що більшість департаментів не готові виконувати його і це не через недофінансування, а через закупівлі. А ось бюджет розвитку перевиконаний за цей рік на десятки мільйонів гривень і це говорить про неточність планування".

Депутат Сергій Кудактін також підтримав прийняття бюджету міста:

"Ми не можемо говорити, що бюджет сформований, ось коли будемо розглядати ПСЕР, тоді ми можемо сказати точно. Зараз ми приймали загальний фонд і голосувати проти я не бачу сенсу, це ж заробітні плати, комунальні послуги".

Проти прийняття бюджету голосував один депутат — Юрій Котолуп. За його словами, він має розбіжності з поглядами деяких депутатів, тож не підтримав бюджет на 2022 рік.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок