Знову затримки: ремонт траси "Чернігів-Київ" планують завершити у 2022 році

Знову затримки: ремонт траси "Чернігів-Київ" планують завершити у 2022 році

Доповнено
Знову затримки: ремонт траси "Чернігів-Київ" планують завершити у 2022 році
ФОТО: Суспільне Чернігів

Ремонт траси "Київ-Чернігів" планують завершити у першому півріччі 2022 року. Про це розповів заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Володимир Боровик в ефірі "Сьогодні. Головне" на Суспільному.

З його слів, ремонт планували завершити у 2021 році, але є затримки. Служба автомобільних доріг у Чернігівській області не являється замовником даного проекту, то вони не компетентні коментувати про причини затримки.

"Ремонт дороги М–01 Київ–Чернігів–Нові Яриловичі на території Київщини вже завершився. Нині ремонт триває на території Чернігівської області – ділянки від кордону з Київською областю до Кіптівської розв'язки. По лівому проїзду 3 кілометри зроблені в шарі пористого асфальтобетонного покриття, на цю зиму рух не буде здійснюватися, оскільки він не тривалий і він не може витримувати навантаження", – каже Володимир Боровик.

На лівому проїзді виконано роботи з влаштування асфальтобетонного покриття на 26, 8 км, додав Боровик. А на правому проїзді (це напрямок з Києва на Чернігів, -ред.) — 23,8 км.

З його слів, замовник об’єкту – Укравтодор і Уряд України. Дана траса міжнародна, то головним підрядником з виконання цих робіт є азербайджанська компанія "Азвірт".

Чому не вдалося вчасно завершити роботи у 2021 році відповідає так:

"Проектна документація розроблялася у 2012 році. В тому ж році вона і була затверджена в Укравтодорі. А фактично виконання робіт розпочалося в кінці 2018 році, а реально на дорозі в 2019. За період з 2012 по 2019 були певні зміни в будівельних нормах, проекти потребували корегування. Паралельно розроблялася робоча документація. Були питання по населених пунктах – влаштування шумозахисних екранів, щодо влаштування пішохідних переходів. Більшість місцевого населення не бажає бачити дворівневі розв’язки або пішохідні переходи, де потрібно підійматися на надземні переходи. Вони хочуть бачити підземні. Але не всюди є можливість їх побудувати через ґрунтові води".

За словами Володимира Боровика, роботи з асфальтобетонним покриттям сподіваються завершити, за сприятливих погодних умов, у першому півріччі 2022 року. Потім ще залишаються роботи зі штучними спорудами та виходимо на фінальну стадію.

Чи поніс "Азвірт" якісь штрафні санкції, Володимир Боровик не може прокоментувати.

Читайте також:

Недобудовані сходи: у Новгороді-Сіверському вже рік не можуть відремонтувати ґанок будинку культури

Вибір редакції

На початок