На Дністровській ГАЕС повністю запрацював четвертий агрегат: що це означає

На Дністровській ГАЕС повністю запрацював четвертий агрегат: що це означає

На Дністровській ГАЕС повністю запрацював четвертий агрегат: що це означає
Дністровська ГАЕС. Фото: Укргідроенерго

На Дністровській ГАЕС в Чернівецькій області повністю запрацював четвертий агрегат. Раніше він працював у генераторному режимі, а відтепер — у насосному, який має більші потужності.

Про це йдеться на сайті Укргідроенерго.

Четвертий агрегат запустили в насосному режимі 23 грудня. Він дозволяє економити більше ніж 300 тисяч тонн вугілля і приблизно 60-70 мільйонів гривень на газі, повідомив гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Станція дає можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії. Наприклад та, яку виробляють вночі й споживачі її не використовують. На ГАЕС вмикають турбіни й запускають воду у верхню водойму. У години пікового споживання електроенергії — станція спускає воду у нижню водойму. Так отримує додаткову енергію. Це дозволяє регулювати коливання у тому, як люди споживають електроенергію.

Будівництво четвертого агрегату вартувало понад 7 мільярдів гривень. Його потужність така ж, як в агрегатів, запущених раніше. Агрегат будували чотири роки. У серпні він запрацював у генераторному режимі.

Що відомо

  • Дністровську ГАЕС почали будувати у 1980-х роках. Усього запроєктувати сім агрегаторів. Після їх будівництва ця станція буде найбільшою в Європі та на шостому місці у світі.
На початок